ПРИБОРЫ ПАРКЕС
diagnosticheskii-pribor-parkes-dПроизводство Лечебных и Диагностических приборов Паркес, Обучение с выдачей дипломов +38(063)577-3338 (WhatsApp, Viber, Line, IMO, Telegram) • Skype:top707, parkes-d@ukr.net

Biyorezonans tıbbi cihaz Parkes-77

BİRÇOK OLASILIKLARA SAHİP KÜÇÜK BİR CİHAZ.

         Bir şey uğruna kendi sağlığını feda etmek – en büyük ahmaklıktır.

Bunun tersine, tüm diğerleri sağlık uğruna feda edin.A. Schopenhauer (1901).

         Sağlık – refahın tam bir durumu. Ona ulaşmamıza yardım eden araçların hepsi güzeldir. Bizim kişiliğimiz – bu evrenin eşsiz ve benzersiz bir parçası olduğumuz hissetme imkanı veren bir nimettir. Nimetinizi kendiniz aramanız gerekir. Ve belki biorezonans hekimliğinin kendini bulmak için büyük bir deneyimi var. Modern bilimin gelişmesi ile birlikte, gelen Avrupalı ve Amerikalı bilim adamların 70 yıldan fazla deneyimi ile sağlık ve iyileştirme üzerinde çalışmak isteyenler için bugün mevcut.

         Büyük potansiyel olan küçük bir cihaz. Sağlık ve refahı için arayışı etkili gibi bir şey hayal etmek zordur. Böylelikle, modern aletin ve onu tamamen kullanmak için gerekli bilgilerin sahibi olunca saglığınız büsbütün kayıtsız kalmayan ve sorumlu insanın ellerine düşüyor, sizin ellerinize!

Ve onunla beraber ailenizin, yakınlarınızın ve emrindekilerinizin sağlığı. Bunu anlayınca ‘Aile sağlığı’ merkezi, bilim laboratuvar Lisansüstü Eğitim Kharkov Tıp Akademisi frekans rezonans tedavisi aleti, işletme prensibi cilde ve hücre tazelemeye impülslerin etki etme olan, geliştirdiler.

Frekans rezonans tedavisi aleti kullanırken insan kendi başına ağrı belirtiyi, vegeto damar ile ilgili sorunları, hipertansiyon hastalığı, nevraljiyi, osteokondrozisi, varisi, jinekolojik iltihapları, prosatı, incinen yerleri, selüliti, ve daha çok diğer hastalık sorunları yenebilir.

Alet güzellik ve profilaktik amaclarda ve vücudun düşük tonuda da etkilidir. Frekans rezonans tedavisi aletinin etkinliği konuşurken, belirtmek gerekir ki, bu alet Ukrayna’da ve Rusya’da on klinikalarda klinik onaylamaları geçti ve Ukrayna Sağlık Bakanlığının ve Avrupa bilimsel topluluğunun tarafından takdir edildi.

Ukrayna Sağlık Bakanlığının L.I. Medved adına Eko Hijyeni ve Toksikoloji Enstitüsünün ön-klinik inceleme protokolu N 3/8_А_9130 Ukrayna’nın devlet sıhhi báştabip ile devlet sıhhi ve epidemiyolojik ekspertiz komisyonunun tarafından takdir edildi.

Ukrayna Sağlık Bakanlığının Ukrayna geleneksel tıbı birliğinin Kiev Tıp Üniversitenin klinik onama (protokol N 22. Medikal ürünlerin prototiplerinin klinik onamaları raporu N 18.2ВМ-194 25.02.2010).

 • Nevroloji ve Refleksoloji Kürsü, kürsü başkanı Ukrayna’nın Devlet Ödülü sahibi, Emektar Bilim ve Teknoloji Adamı unvanlı, Tıp Bilimleri Akademisinin üye- kordinatörü, Tıp Bilimleri doktoru, profesör E. L. Maçaret.
 • Travmatoloji ve Ortopedi Kürsü, kürsü başkanı Ukrayna’nın Devlet Ödülü sahibi, Emektar Bilim ve Teknoloji Adamı unvanlı, Tıp Bilimleri Akademisinin üye- kordinatörü, Tıp Bilimleri doktoru, profesör G. V. Gayko.
 • Cerrahi Hastalıkları Kürsü, kürsü başkanı Ukrayna’nın Devlet Ödülü sahibi, Emektar Bilim ve Teknoloji Adamı unvanlı, Tıp Bilimleri doktoru, profesör V. V. Skiba.
 • İç Hastalıkları Kürsü, kürsü başkanı Tıp Bilimleri doktoru, profesör T. İ. Çaban.
 • Çocuk Hastalıkları Kürsü, kürsü başkanı, Tıp Bilimleri Masteri, doçent S. A. Pisotskaya.

Lisansüstü Eğitim Kharkov Tıp Akademisi klinik onaması

 • Fizyoterapi ve Balneoloji Kürsü, kürsü başkanı, Tıp Bilimleri Masteri, profesör L.D. Tondiy.
 • Genel Pratisyenlik Aile Hekimliği Kürsü, kürsü başkanı, Tıp Bilimleri Masteri profesör A. N. Korj.
 • Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Kürsü, kürsü başkanı, Tıp Bilimleri Masteri profesör S. P. Shklyar.

Moskova şehrin Uluslararası Tamamlayıcı Tıp birliğinin onaması.

‘Frekans rezonans tedavisi aletinin ‘BRT Parkes’ kullanılması ilk sıhhi yardım kurumlarında’ Ukrayna Sağlık Bakanlığının metodolojik tavsiyeler.

Almanya Hannover şehrin Uluslararasi Fen Bilimleri Üniversitesinin, Moskova şehrin Rusya Toplumsal Bilimler Akademisinin ve Kiev şehrin Doğal Tıp Milli Derneğinin tarafından takdir edildi.

Parkes teşhis ve tedavi sistemlerinin ve ‘Aile sağlığı’ bitkisel ilaçların ortak olarak geliştirmesi 2010 yılında Avrupa Bilim Cemiyetinin tarafından R. Koh adına odülüne değer görüldü, ve ‘Parkes’ biofrekans sisteminin genişletilmiş versiyonu 2011 yılında İ. İ. Meçnikov adına ödülüne deger görüldü.

Kuşkusuz ki uzmanın yardımı ihtiyacı olan durumlar da var, fakat frekans rezonans terapi aletinin şeklinde ‘aile hekimi’ sağlığınıa karşı esaslı adımdır.

Ayaktan ve yatarak tesislerinde ve hastaların evde özgün kullanması için uyguluyor.

Etkisi çok görevsel olan taşınabilir alet hem tedavi hem profilaktik amaçlarla fizyoterapi prosedürler yapılması için tahsis edildi.

Cihaz özel frekansların zayıf düşük frekans impulseleri yaratıyor. Homeostazın düzeltilmesine, elektrostimülasyona, vücudun ağrılı yerlerin anestezine etki ediyor ve yardımcı oluyor. Hem de kapiller ve periferik kan dolaşmasının normalleştirme ve dokularda trofik, metabolik süreçlerin iyileştirme için kullanılıyor.

TEKNİK NİTELEME

Ağırlık – 170 gram

Boyut – 67х140х25 milimetre

Frekansların iş diyapazonu – 0,1 Hz до 30 kHz

Tüketiği akımı – 5 — 8mA

Muhafaza sıcaklık – 5٥С + 60٥С

İş sıcaklık – +5٥С + 40٥С

Beslenme kaynağı – akümülatör pilleri.

Çalışma için hazırlık

Çalışma sırasında cihazı düşürme ve çarpmaktan kaçının.

Düşük sıcaklıklarda cihazın taşıma veya depolanması sonra, cihazın kullanım öncesinde oda sıcaklığı altında en azından 2 saat boyunca tutulması gerekir.

Mekanik hasar olup olmadığını görsel olarak emin olmak için ambalajından cihazı kaldırın. Cihazı kontrol edin. Cihaz gövdesinin (pil yuvası) arka kapağını açın ve kutuplarına dikkat ile yuvasına 2 pil koyun. Cihaz gövdesinin arka kapağını kapatın.

Cihazın uygun girişine gereken elektrotlar takın. Dikkat! Cihazın arızaları önlemek için cihazın çalışma sırasında elektrotların birbirine teması yasaktır. Elektrot tellerin gergin şekilde olmamaları gerekir, rahat bir şekilde cihazı yerine koyun.

Kullanma

Cihazı açmak için 10. düğümesine basın ve tutun. 3-5 saniye içinde kısa bir bip ses öter ve çalışma indikatör (yediden bire) yanmaya başlar. 10. düğmesini bırakın – cihaz bekleme moduna girer. 15-20 saniye sonra bir çift bip ses öter ve program açılış indikatörü 8 göreceksiniz, şimdi cihaz kullanıma hazırdır. Bu cihaz son kullanıcı tarafından yapılmış ayarları hatırlar ve sonraki açıldığında önceki program üzerine olacağını dikkat edilmelidir.

Rejim seçimi

Rejim indikatörü açtıktan sonra (yediden bire) hemen çalışma rejimi seçimi hemen yapılabilir. Bunu yapmak için 12. düğmesine basın.  Bu düğmeye bastıktan sonra daha büyük sayı (1 den 7 ye kadar ) olan indikatör yanmaya başlar, 7den sonra gene 1. yanacak ve sair, gereken indikatörün yanmasına kadar.

Elektrotlar voltaj değiştirme.

Çalışma rejimi seçtikten sonra veya cihazın bekleme rejiminde elektrotlar üstünde olan gerilim hemen değiştirilebilir. Bunu yapmak için 11. düğmesine (ortadaki düğme) basın ve bırakın. Kısa bir bip duyacaksınız. Bundan sonra cihaz elektrotların üstünde olan gerilim değişimi rejimine geçer. Çalışırken daha büyük gerilim varsa, daha fazla indikatör yanar. 11. düğmesine basarak elektrot üzerinde gerilimini artırabilirsiniz, 12. düğmesine basarak gerilimi azaltabilirsiniz.

Bu düğmelerinden birini basıp ve bırakıp gerilim bir adım önde değişecek ve cıhazın çalışma rejimi indikatörü 9 kısa bir flaş gelecektir. Gerilim değişimi pozisyonda düğmelerinden birini basılı tuttuğu ve bıraktığı takdirde 1 saniye içinde indikatör 9 yanıp sönmeye başlar ve gerilim otomatik olarak düğmeleri (11-12) birini basılı tutulduğu sürece değişecektir . Gerilim asgari dereceye (12. düğmesine basarak veya onu tutarak ) veya maksimum dereceye ulaşırsa (11. düğmesine basarak veya onu tutarak), bir bip sesi duyulacaktır. Daha fazla gerilim değişimi imkansız olduğu anlamına gelir. Siz 10. düğmesine basarak ve bırakarak gerilim ayarı rejimden çıkabilirsiniz.

10. düğmesine basmadan 10 saniye içinde cihaz bu rejiminden otomatik şekide çıkacaktır.

Elektrotlar üzerinde olan gerilim değişimi yardımıyla derinin üstünde hafif iğnelenme veya hafif vibrasyon hissedene kadar çıkan empülsiyonuların seviyesini götürmek.

Sağlıklı bölgeleri de dahil hasta alanlarını takma elektrot gövdesi yardımıyla düzgün ritmli hareketler ile (deri yüzeyi üzerindeki kayma şeklinde) ovun.

Cihazı çalıştırırken çok çaba göstermeyin.

Deri üzerinde çok baskı yapmaya gerek yok, ama sadece hafifçe yüzeyine dokunup istenilen bölgesinde çalışın (aynı yerde cihazı tutmayın).

Nahoş duyumların ortaya çıkışıyla gerilimi (elektrik akımı) konfor düzeyine azaltın.

Programın rejimi ve gerilimini seçmek için sadece bekleme rejiminde yani programlar açma indikatörü (8) kapatmış şekilde olduğu zaman mümkün olabilir.

Bu 10. düğmesine basılarak gerçekleştirilir.

Önemli bilgi!!!

1.Cihaz kullandığınızda etkileme rejimi ağrı veya diğer rahatsızlık yapmadan rahat olması gerektiğini unutmayın.

Böyle rahatsızlıklar varsa, etkileme kuvveti değiştirmek gerekir.

2. Tek bir seansta birden fazla bölgeleri kullanırken, prosedürler alt tarafından yukarıya yapılmalıdır.

3. Cihazın terapötik etkisi doktor tarafından belirlenen ilaç tedavisi ile kombine edilmektedir.

Cihazın çalışma prensibi

Cihazın çalışma prensibi deri reseptörleri (biyolojik olarak aktif bölgeleri) üzerinde zayıf bir elektrik darbesi refleksi etkileri dayanmaktadır.

Bunun yanısıra kılcal damarlar genişlerler, kan dolaşımı düzelter, hücre düzelerler, ferment uyarılırlar ve serbest bırakırlar, protein sentezi olur, metabolizm ve hem de trofik ve rejeneratif süreçler iyileşir.

Sinir reseptörleri yoluyla sinyalleri iç organları iletilir ve cihazın anti-enflamatuar ve rejeneratif etkilemesine yardımcı olur.

Etkilemenin sonucunda parakrin düzen

Etkinin bir sonucu olarak, parakrin düzenlemesi (hücreden hücreye bilgi aktarımı) ortaya çıkar, vücutta elektrokimyasal reaksiyon iyileşir.

Operatör için Güvenlik önlemleri.

Cihazın elektrik güvenliğine topraklama gerekli değildir.

Çalışma sırasında elektrotlar bağlamak ve bağlantıyı kesmeye izin verilmez.

Piller yerleştirdiğinizde açıkça cihazın olası arızası önlemek için lütfen kutuplara dikkat ediniz.

Yasaktır:

 • bozuk bir cihaz ile herhangi işlemlerini yürütmek
 • cihaz açık olduğu zaman bakım işlemleri yürütmek

Sadece kullanım talimatmane ve elektrik emniyet kuralları okuduktan sonra cihazın çalışmasına izin verilir.

Arıza durumunda — hemen açma / kapama düğmesine (1) basarak cihazı kapatın. Sadece 8. açma / kapama indikatör kapalı halinde olduğu zaman yani bekleme modunda, rejimin (programın) ve gerilim seçilmesi mümkündür.

Bu düğmesine basılarak gerçekleştirilir.

Işletme ve taşıma esnasında bakım, depolama.        

Nem ve korozif ortamlarda, şok, aşırı sıcaklıklardan koruyunuz.

Pillerin sızıntı ortadan kaldırmak için cihazı doğrudan güneş ışığından uzak mesafede tutun.

Elektrotlar temizlemek için olağan hijyenik ve mikropsuzlaştırıcı deterjanlarını, sodayı kullanabilirsiniz.

Dikkat! Cihazın bozmasını önlemek için cihazın dış parçalarını temizlemek için eriticiler ve abrazif maddeleri kullanmayın.

Cihazın (1 aydan uzun) uzun süreli depolaması için cihazdan pilleri çıkarmak gerekir.

Zamanla pasif elektrotlar ve aktif elektrotun temasları oksitlenir ve kararırlar.

Bu cihazın çalışması nedeni olur ve cihazın çalışmasını etkilemez.

Işleminden sonra cihazı kapatın.

Metal elektrotlar temizleyin ve % 3 hidrojen peroksit ile ıslatılmış bir doku ile dezenfekte edin.

Cihaz kuru bir yerde saklayın. Yüksek nem ve soğuk alanlarda uzun süreli depolamadan kaçının.

Cihazın (1 aydan uzun) uzun süreli depolaması için cihazı kapayın ve pilleri çıkarın.

Yumuşak temiz bir bezle yüzeyi silin ve ambalaja yerleştirin.

Plastik bir torbaya koyun ve ambalaj bandı ile kapatın.

Yan etkileri

Cihaz uygun kullanımı ile hiçbir yan etki yoktur.

KONTRENDIKASYONLAR:

 • Ø Gebelik
 • Ø İmplante pacemaker
 • Ø Bir elektrik akımının idiosyncrasy
 • Ø Akut zihinsel heyecan ve zehirlenme durumu.

KULLANIM TALIMATLARI:

Solunum sistemi: akut viral solunum yolu enfeksiyonları, bronşit, zatürree, astım, bademcik iltihabı, boğaz ağrısı, farenjit, sinüzit, rinit, sinüzit.

 • Kardiyovasküler sistem: kalp hastalığı, cardioneurosis, asker kalp, hipertansiyon, miyokardit.
 • Sinir sistemi: Baş ağrısı sendromu, beyin hasarı, travmatik beyin hasarının etkilerini, nevralji, nöropati.
 • Gastrointestinal hastalıkların: gastroduodenit, peptik ülser hastalığı, kolesistit, biliyer diskinezi, kronik pankreatit, kolit ve dysbiosis.
 • Genitoüriner sistem: kronik piyelonefrit, sistit, prostatit, prostat adenomu, libido azalması, kadın sünneti diğer hastalıkları.
 • Kas-iskelet sistemi hastalıkları: osteokondrozis, osteoartrit, poliartrit, eklem hastalıkları, varis, topuk dikeni, vb.
 • Endokrin hastalıkları: şeker hastalığı, tiroid bezinin fonksiyonel bozukluklar.
 • Artan adaptojenik reaksiyonlar, bağışıklık sisteminin düzeltilmesi.
 • Inflamatuar hastalık, yapışıklıklar
 • Ağrı sendromları: diş ağrısı ve baş ağrısı, renal kolik, sırt ağrısı, boyun, vb.
 • Selülit, sedef, fronküloz
 • Böcek ısırmaları
 • Viral ve bakteriyel yük, parazit enfeksiyonları, protozoa, mantar
 • Kronik yorgunluk sendromu.

FREKANS REZONANS TERAPI CIHAZI ‘PARKES’® KLINIK ETKILERI

Otonomik düzenleme mekanizmaları üzerindeki etkisi, koruyucu mekanizmalar aktivasyonu, adaptojenik vücut rezervleri artış

 • Ø Metabolik İyileştirilmesi, Endokrin sisteminin geliştirilmesi
 • Ø Antistres etkiler, sedasyon
 • Ø Mikrodolaşımında  İyileştirme, yenileyici, onarıcı etkisi
 • Ø Analjezik, antialerjik, antispazmodik, antibakteriyel, antiparaziter etkisi
 • Ø Azaltma ilaçların dozları alınır ve bunların kabul çokluğu azaltarak
 • Ø Hastalık önleme, kronik süreçlerinin önlenmesi
 • Ø Kozmetik etkisi (turgor restorasyonu, cildin elastikiyetini restorasyonu, anti-selülit etkisi)

KLİNİK PERFORMANS GÖSTERGELERİ.

 • Akut enflamatuar hastalıkların (hastaların % 85’i), hastalık nüksetme önlemesi (% 90), komplikasyonların önlenmesi (% 89) süresini azaltır
 • sürekli remisyon aşamasına kronik hastalığın  geçişi (% 73)
 • keyfin iyileşmesi (% 88)
 • öngörülen ilaç dozu azaltılması (% 68)
 • hipertansif krizlerin şiddeti azaltılması (% 75)
 • analjezik etkisi (% 87)
 • yara ve çürüklerin iyileşmesi (% 75)
 • antispazmodik etki (% 89)
 • antiparazitik etki (% 85)

Bu frekans-rezonans tedavisi kombine ilaç tedavisi ve diğer yöntemler ile uyumludur.

Etkinin verimini artırmak için cihaz ek olarak vücudun segmental yapısına göre kullanılabilir.

GÖVDE VE EKSTREMİTELER ÜZERİNE ZAKHARYİN-GED’İN ALANLARININ DÜZENLENMESİ ŞEMASI.

Gövde ve ekstremiteler üzerine Zakharyin-Ged’in alanlarının düzenlenmesi şeması.

Bu alanlarda akciğerler ve bronşlar(1), kalp (2), kolon (3), mesane (4), üreter (5), böbrek (6), karaciğer (7 ve 9), gastrik ve pankreas (8), üriner sistem (10) hastalıkları ile ağrı ve aşırı duyarlılık görünebilir.

«BRT Parkes — L» CİHAZI 7 PROGRAMLARIN TANIMI VE ÖZELLİKLERİ

1 CİHAZIN ÇALIŞMA PROGRAMI

1.PROGRAM

İlk program — bağdokusu, kaslar, deri ve deri altı dokuya etkileyen bir program.

Bağ dokusu tüm organ ve sistemleri, eklemler, bağlar, kas kirişi, yanı sıra kan damarlarının zarı, kaslar ve diğer organların iç astar temelini oluşturan ana dokudur.

İlk program 30 dakika sürer. Hafifçe deri yüzeyi üstünde, ağrı alanı veya inceleme gereken alanında kayarak bir kısmı takma elektrot ile çalışmayı tavsiye edilir.

Kafa kıllı derisinde elektrotlar üzerinde saç sargı önlemek için sallanma hareketleri yapın. Program 30 dakika içinde otomatik olarak kapanacaktır.

Bir kişi tedavi seansı uzatmak ihtiyacı varsa, o zaman bir daha bu programı açmak gerekir. Hangi durumlarda seans uzatmak gerekir?

Ağrı sendromları, akut eklem, omurga iltihabı sırasında sürekli 1-2 saat boyunca çalışmayı ya da 30 dakika 3-4 kez günde bölünmüş seansları yapmayı tavsiye edilir.

Programın ne de yan etkiler, ne de kontraendikasyonları yok bu yüzden insan vücudunun fizyolojik frekanslarında çalışır. Bağ dokusu hastalıkları, omurga, omurga diskler fıtık hastalıkları, polyarthrosis, osteoartrit, osteokondrozis, radikülit, siyatik, çeşitli artrit, artroz, poliartrit ve oynak hastalıkları gibi akut travma, burkulmalar, bereler, topuk mahmuzu, böcek ısırması durumunda, hızlı şişme kaldırmak istediğiniz bir durum bu programı kullanabilirsiniz çünkü anti-ödemli etki var, fonksiyonel etkinliği ihlallerine yol açan çeşitli bakterili,virüslü, ekolojik, metabolik faktörler tarafından verilen etkiden bağ dokusu temizlemek yardımcı olur.

Bağ dokusu vücudun ana dayanak ve koruyucu, hem de vücudun birleştirici ve dayanak yapılarının temeli olur. Bunun için baş dokusu organizmada özel bir yer alır ve vücut ağırlığı fazla % 60’dır.

Geniş anlamda, bu bağ dokusu yapıları oluşturan farklı dokuların türleri — kemik, kas kirişleri, oynaklar, alt deri, kan damarları; ancak, bağ dokusu kendisi aslında organları içinde ve arasındaki boşluğu dolduran hücre dışı madde içerir.

Tam bağ dokudur tüm organ ve yapıların fiziksel özelliklerini belirler.

Bağ dokusu türleri:

— Gevşek fibröz bağ doku elastik ve kolajen lifleri büyük miktarda içerir, bu kan damarları, sinir demetleri eşlik eder;

 — Yoğun lifli bağ dokusu derinin file tabakası, kas kirişleri, bağlar, iç organların vb kapsülleri oluşturur.

Bag dokusunun içinde lifler kompakt ve tek yön-odaklı şekilde yerleşir;

— Derialtı dokusu – bu kollajen ve elastin lifleri tarafından oluşturan gevşek bağ dokusu hücreleri
ve bu lifler arasında kan damarları ve yağ torbacıkları bulunurlar;

— Kemik dokusu organik bileşiklerin (kollajen lifler) %30’u ve inorganik bileşiklerin %70’ı — kalsyum, fosfor ve vb. oluşturmuş temel madde hücretlerinden oluşur.

— Kıkırdakdoku elastik bir maddeden oluşur – bu maddenin adı kondroitin ve o sayısız kollajen lifleri içerir;

— Yağdoku kendi temel maddesi içermez ve dilimler içinde çok sayıda toplanan yağ hücreleri içerir;

— Kan ve lenf — iç ortam oluşturan sıvı bağ dokusu.

1942 yılında Amerikalı patolog P. Klemperer «kollajen» terim yardımıyla bağ dokusunun diffüz inflamatuar ve dejeneratif lezyon sık görülen hastalıklardan bir grup birleştirmiş.

Bu hastalıkların kollajen yapısı ve miktarı değişiklik ikincil bir olay olarak ortaya çıktığına göre Klemperer sonra bu tip bağ dokusu patoloji diffüz hastalıklarına denir.

Bu hastalıklar oynakların bağ dokusu hasarı (romatoid artrit), kapillerın hasarı (lupus eritematozus hastalığı), derinin hasarı (skleroderma), kaslerın hasarı (miyozit) ve kan damarlarının hasarı (poliarteritis) içerir.

Kadınların yaklaşık 4 kat daha sık erkeklere oranla bu hastalıklardan mustarip.

Bağ dokusu hastalıkları için bağışıklık sisteminin patoloji otoimmün bir sürecin gelişmesi (yani vücudun kendi yapılarına olanlar veya diğer yapılar üzerinde immünolojik saldırı yapar) yol açan tipiktir.

Bağ dokusu bütünleştirici bir rol ihlalı insan hastalıkların çoğunun gelişimi için genel bir mekanizma ortaya çıkarıldı.

Bu hastalıkların tedavisi ve önlenmesi hasta bağ dokusu üzerine kasıtlı olarak etkileme yardımıyla yapmaktadır.

Örneğin, farklı kişilerde bağ dokusunun dayanıklılık özellikleri farklıdır.

İnsanın yaşı boyunca ve yaşam biyolojik dönemlerinde onlar farklı ve yüzlerce sendrom, semptom ve hastalık şekilde ortaya çıkarlar: fıtığı, varis, zayıf vasküler dayanıklılığı (düşük tansiyon), beyin zayıf bağları (beyin sarsıntısı, beyin morarma), çıkıklar, kırıklar, iç organların düşüklüğü ve bağırsak, safra ve idrar yolu diskinezi, hemoroid, hatta rahim ve göden düşmesi, şişmanlık hastalığı (yağ hücrelerarası yapısının zayıflığı).

İnsan ya da örtük biçimde belirtilen bağ dokusu yetersizliğinin belirtilerine sahiptir ya da insan yaşamı boyunca sırasıyla ve paralel olarak geliştirmektedir.

Tüm bu hastalıkların payı bir şey var: hücre zarları yoğunluluğu, kan damarları çeperleri, bağlar, oynaklar, kemikler, kas kirişleri, aponeuroses, gözleri zarları (miyopi), beyin vb zayıflaması. Ama bazen ters olur.

Su kaybı nedeniyle bağ dokusu çok sert olur ve bu durumda başka çeşitli hastalıkların oluşmasına yol açar: oynak kontraktürleri, palmar ya da plantar fibromatosis; fibrozit ve fibromiyozit; diyabet, yüksek tansiyon, erken ateroskleroz, kalp krizi, felç, kansızlık, tümör, immün yetmezlikler.

Bağ dokusunun çalışma bozulması durumunda ya da hücre çoğalmasına engel olur ve kronik hastalığa neden olur (gastrointestinal sistemin kronik ülserler, safra, idrar, üreme yolu taşsız ve taşlı kronik hastalıklar, kemik kronik, bağ, gözler, deri, kulak ve vb hastalıkları), ya da atipik çoğalma süreçlerine neden olur ve önce iyi tabiatlı ur (adenom, lipom, fibrom), sonra kötü tabiatlı ur (karsinomlar, sarkomlar, lenfomalar vb) meydana gelirler.

Bir bağ dokusu hastalığı belirtilerinden biri bağışıklık her türlü bozukları olur (antibakteriyel, antiviral, antikanser).

Bu pek çok çeşitli atopi, alerji ve ön plana çıkan ve insanın acı veren yüzlerce alerjinin yanında olan hastalıklarına yol açar: bronşiyal astım, ürtiker, diyatezi, kollajen, bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan artrit, postenfaktüs sendromu vb.

Herhangi bir immün tepki bağ dokusu hücreleri (mast, bazofil, makrofajlar, fibroblast, lenfositler, monositler, eozinofiller, vb) çalışma sayesinde hareket eder.

Damarlar yanı sıra tüm bağ dokusu gibi ayrıca kusuru olabilir ve bu durumda onların sinirsel ve hormonal mekanizmaları (ve kendi kendini düzenleme) çok düzgün çalışmadıklarına dikkat etmeliyiz. Böyle damar distoni, hipertansiyon ve hipotansiyon hastalığı, ateroskleroz, anevrizma, çeşitli atardamar, toplardamarlar ve ekstremiteler, kafa, göğüs ve karın boşluğunda çeşitli organların, kalp, beyin, böbrekler, akciğerler, karaciğer, gözler, vb de dahil olmak üzere lenf damarları iltihabı meydana gelir. Bağ dokusu bozulması sonuçları bir kişinin ömrü boyunca yaşar. Erken çocukluk döneminde — alerjiler, diyatezi, fıtıklar; ergenlik döneminde — migren, miyopluk, diş çürümesi, diskinezi ve orta yaşta — hipo veya hipertansiyon veya peptik ülser hastalığı, safra taşı ve böbrek taşları, gebelik patolojisi ve doğum, vb.; daha sonra menopoz ve bel ağrısı, kanser, katarakt, şeker hastalığı, ateroskleroz, kalp krizi, felç. Bağ dokusunun eksikliği bir kişi ömrü boyunca sahiptir ve yüzü değişen bir «bukalemun» olarak takip eder. Aslında tek bir hastalık değil, bir hastayı tedavi etme prensibi gerçekleştirdiği zaman bağ dokusu hastalıkları semptomların çeşitliliğine dikkat etmek gerekir ve bireysel hastanın farklı yaşlarında hastalığın patolojinin belirtileri ortak mekanizmalar bulmak de gerekir.

2. PROGRAMI

İkinci program analjezik, antipiretik ve anti-ödemli ve anti-alerjik etkiye sahiptir.

Ağrı yerinde veya iltihaplanmış alanı üzerinde takma elektrotları ile kullanılır, sağlıklı cilt üzerinde de takma elektrot yumuşak kayma ile yapılır.

Program çalışma sırasında rahat bir yanma veya iğnelenme duyumu meydana gelirse rahat duyumlara meydana gelene kadar akım şiddeti azaltmak gerekir. Ağrı sendromu, kalp ağrısı, diş ağrısı, baş ağrısı, omurga ağrısı, karaciğer, pankreas, bacaklar ağrısı için kullanılır. İkinci program böcek ısırmaları, bere rezorpsiyönuna yardımcı olur, akut travma, burkulmaları eşlik eden ağrısı mükemmel hafifletir. Ayrıca, iyi bir kozmetik program olduğunu gösterdi: takma eletrot ile yüzün deri kozmetik (masaj) çizgilerini dokunulduğunda trofik dokusu, deri beslenme ve deri altı doku, buruşukleri düzgün yapar, belirgin bir anti-ödemli etkisi ve deri kaplama esnekliği iyileştirir, turgor artırır. Bu program farklı sırt ağrısı, renal kolik, boyun ağrısı gibi sendromlar ve oynaklar, postherpetik nevralji, nevrit, iskemik ve travmatik ağrı sırasında vb. verilir. İyi sonuçlar miyozit, radikülit, nevralji, yaralanmalar, zedelenmeler, kronik inflamatuar hastalıklar elde edildi. Bu program temelinde omurilik ve beynin analjezik sisteminin aktivasyonu bulunur ve bu aktivasyonu sinir merkezi sisteminin farklı seviyelerinde inhibisyon veya ağrı sinyalleri toplam blokaj nedeni olur. Refleks analjezi kullanımı bir sonucu olarak ağrı duyarlığı düşmesi, emosyonel durumun iyileşmesi, kas gevşemesi, nörovejetatif prosesleri gibi vücudun koruyucu fonksiyonlarının kompleksi aktivasyonu için optimal koşulları ortaya çıkarlar. Reseptörleri aracılığıyla sinir sinyalleri bir anestezik ve antispazmodik eylem oluşur, böylece iç organlara iletilir. Aynı zamanda, analjezik etkisi segmental innervasyon alanı ile sınırlı değildir, fakat genel analjezik etkisi ile karakterize edilir.

1.Resim. Basit bir refleks yayı:

Basit bir refleks yayının bağlantıları: 1 – reseptörü (bu durumda kas kirişi içinde); 2 – duyarlı (aferent) nöron. İtki omurilikte merkezlerine hareket eder; 3 – interkalar (ara, değişen) nöron, 4 – yürütme (efferent) nöron. İtki çalışan organa hareket eder; 5 – yürütme organa (bu durumda kas) itki veren sinir ucu (efektör).

2. Resim. Tahmin ağrı şeması. Direkt stimülasyonu (oka bkz.) yardımıyla omurilik-talamus yolunda afferent liflerin üzerinde neden sinir  itkileri serebral korteksin uygun bölgeye ulaşır ve aynı zamanda bu sinir itkileri sinir ucuları tahrişi neden olduğu vücut parçasında (kolda) ağrı hissine neden olur: 1 – ağrı reseptörleri yeri; 3 – beyin, 4 – lateral spinotalamik spinotalamik kanalı; 5 – omurilik; 6 – aferent sinir lifi.

3. Resim. Heterotopik ağrı oluşma şeması. Iç organlar ağrısı omuriliğe gelir, omuriliğin bazı yapıları sinaptik yoluyla omurilik-talamus yolundaki sinir hücreleri ile ve işbu sinir hücrelerinin üstünde derinin belirli bir kesimi sinirle donatan sinir lifleri temas ederler: 1 – cilt, 2 – gövde sempatik sinir sistemi; 3 – dorsal kök, 4 – yanal omurilik-talamus yol; 5 – omurilik; 6 – arka ön; 7 – iç organ; 8 – visseral sinir.

4. Resim. Program kasları güçlendirmek ve yenilenmek, kan dolaşımı ve dokuların beslenmesi, cilt esnekliğini ve turgor geliştirmek için tasarlanmıştır. Böylece küçük kırışıklıklar, şişlik ve yüz sünger, bir çift çene gibi problemleri kaldırabilirsiniz. Cilt temizlemesi,maske ve krema koyması önce takma elektrotlar ile masaj hatları üzerinde masaj yaparsanız etkisi daha iyi olacaktır.

Deforme yağdoku ve selülit gibi kalça sıkılaştırıcı varsa ve onları yenilemek ve lenf durgunluk ortadan kaldırmak için alttan uyluk arka elektrot tarafından masaj önerilir, sonra anti-selülit uygulaması ile krem çok daha iyi sonuç verecektir.

Böylece düşük kilolu kalça bel azaltmak izleri ve cilt doğum sonrası streç kurtulabilirsiniz. Buna ek olarak, program dokuların lenf drenajı artırmak, oksijen kaynağı geliştirmek, kas gücünü artırmak ve sağlıklı bir cilt tonu, yorgunluğu azaltır, cilt ve cilt altı yağ mikrosirkülasyon geliştirmesi sağlar.
Dolaşım ve beslenme geliştirilerek program güçlü bir gençleştirici etkiye sahiptir ve metabolizma ve enzim üretimini artır.

3. PROGRAM.

Üçüncü program — mikrosirkülasyon, kan akışını ve genel olarak damar tonusu artırır. Kan basıncı üzerinde pozitif etkiye sahiptir çünkü onun azaltılması ve normalleştirilmesine katkıda bulunur. Genellikle basınç 15 dakika içinde takma elektrotlar ile azaltır. Buna ek olarak, kan basıncı düşmesi durumunda ikinci program kullanmak mümkün, hasta bireysel kendini için bir programı seçebilir ve kullanabilir.

Program damar tonusu artırmak için yardımcı olur, bu yüzden de varis, tromboflebit, endarterit, damar spazmı ve soğuk ekstremite şikayetleri için kullanılır.

El elektrotlar tarafından kullanılıp alt ekstremite ve diğer vücut parçaları deri mikrosirkülasyon ve damar tonusu artırmak için hareketleri kaydırarak işlenir.

Çalışma süresi – 30 dakika otomatik rejimde.

Bunu 1-3 kez arasında bir günde kullanabilirsiniz. Akut flebit olarak yarım saat boyunca sürekli olarak kullanılabilirsiniz. Deri reseptörlerine (biyolojik olarak aktif bölgeleri) zayıf refleks elektrik itkiler yanında el elektrot ile kılcal damarlar genişler, dolaşım iyileştirilir, enerji hücreler yenilir, aktivite uyarılır ve enzimlerin salımı, protein sentezi, metabolizma ve trofik rejeneratif süreçlerinin iyileştirilmesi sağlar.

Bu değişikliklerin bir sonucu olarak organizmada parakrin düzenlemesi (tek hücreden bir başkasına bilgi iletir), aynı zamanda vücut içinde elektrokimyasal reaksiyon zinciri yenilir.

Endikasyonlar:

1) varis;

2) tıkayıcı hastalığı;

3) travmatik ödem, hematom, bere;

4) kardiyovasküler hastalıklar — iskemik kalp hastalığı, ateroskleroz, kardiyonöroz, kalp ağrısı, nörosirkülatuar asteni, hipertansiyon, miyokardit;

5) sinir sistemi hastalıkları — baş ağrısı, beyin hasarı sendromu, travmatik beyin hasarının sonuçları.

4. CİHAZIN ÇALIŞMA PROGRAM.

Dördüncü program – dengesinin düzeltilmesi teşvik eden bir program, iç ortam değilmezliğine yardımcı olur, insan vücudunun stabilizasyon enerjisidir ve yaşam desteği katkıda bulunur. İşbu program genel olarak çakra ve aura fonksiyonel aktivite normalleştirir. El elektrotlar (hasta iki eliyle elektrotlar tutar) ile kullanılır. Şu şekilde çalışır: 21 dakika – çalışma rejimi, 7 dakika içinde bir ara var, sonra cihaz otomatik olarak bekleme rejimine (sol üst köşesinde kırmızı LED yanıp söner yani cihaz tedavi rejiminde bulunur) girecek. 7 dakika sonra bir bip sesi var ve cihaz normal çalışma rejimine döner. 21 dakika sonra cihaz tamamen kapanır, yani aşağdaki rejiminde çalışır: 21 dakika — tedavi seansı, 7 dakika — ara, tekrar 21 dakika — tedavi seansı ve bundan sonra cihaz kapatır. Bu prosedür günde 1-3 kez yapılabilir. Program hiçbir kontrendikasyonu yoktur. Organizma ve iç ortam süreklilik düzenlenmesi ömrünü korumak için günde bir kez kullanmak daha iyidir, ancak uzun bir süre 3-5 ay içinde.

 

Kişinin yedi ana çakrası özelliklerine bakalım.

1. çakra — Muldhara. Bu çakra kuyruksokumu kemiği bölgesinde, omurga tabanında yer alır. Çakranın rengi — kırmızı (bazen kırmızı-turuncu). Bu çakranın dört enerji girdabı vardır.

Bu çakra böbreküstü bezlerine enerji verir. Bu çakra omurga belkemiği ve böbrekleri etkiler.Birinci çakranın normal çalışma durumunda kişinin hayatında dengeli çalışmasını ve kendine güven duygusu hisseder. Enerji dengesi bozulması durumunda insanların zayıf irade veya iradesizliği, kendine güvensizliği, kabız, hemoroid, prostat, kadınların yumurtalık hastalığı, vb. da oluşur.

2. çakra — Svadhistana. Çakra kasık bölgesinde yer almaktadır. Çakranın rengi — turuncudur (bazen pembe). Bu çakra cinsel bezlerine enerji verir ve insanların üreme sistemini etkiler.İkinci çakranın altı enerji girdabı vardır. Bu çakranın normal çalışma durumunda kişinin hayatında kendine güven duygusu hisseder ve sabırlı olur. Bu bölgedeki enerji dengesi olmadan kişi korku duygusu hisseder, iktidarsızlık, frijidite ve ürogenital sistemin diğer hastalıkları vardır.İkinci çakranın çalışması böbreküstü bezleri tarafından kontrol edilir. Aynı zamanda, ikinci çakranın çalışması suyu çağrıştırır ve vücut sıvıları hareketlenir ve etkilen ay tarafından yöneltilir, fakat aynı zamanda daha ince yönlerini — sevgi ve bilgeliği etkilemektedir. Karın boşluğu, böbrek, besini işlemesi ve özümlenmesi sorumlu sindirim sistemi ve bağırsak, bağışıklık geliştiren ve sindirim sistemi ile ilgili tüm hastalıklara yardımcı olan bir portakal renkli enerjiyi çağrıştırır. Portakal renkli enerji beden ve zihin arasındaki dengeyi sağlar, depresyonu rahatlatır, şok, yas, aile içi şiddet ve boşanma durumlarında yardımcı olmak için iyi bir araçtır.

3. çakra — Manipura. Çakra karın boşluğu sinir ağı bölgesinde bulunmaktadır. Bu çakranın rengi — sarıdır. Bu çakranın 10 enerji girdabı vardır. Üçüncü çakra pankreasa enerji verir ve mide, karaciğer, safra kesesi, sinir sistemini etkiler. Üçüncü çakra dengeli olduğunda kişinin kendi bağımsızlığını duygusu, onun iradesi büyük gücü gösterir. Kişinin içinde enerji dolu. Bu çakranın enerjisinin bir dengesi olmadan cimri, zayıf iradeli, kendine güveni olmayan kişi olur. Bir suçluluk kompleksi geliştirir, mide ülseri, safra taşı oluşur. Karın boşluğu sinir ağı çakrası insan ruhunun enerji merkezi, enerji pompası! Bu çakra insanın doğrudan yaratma, refah süreci ile bağlar, zevk ve bereket verir! Karın boşluğu sinir ağı çakrası uyarma ve insan vücudunun arınma, sindirim süreçleri etkiler. Karın boşluğu sinir ağı çakrasının sarı enerjisi organizmada kalsiyum tuzlarından, böbreklerde ve safra keseside kireç yığıntılarından kurtulmasına yardımcı olur. Sarı enerjinin etkisi altında zehirli maddeler insan vücudundan çıkarlar. Sarı enerji insanların atık ve yan ürünlerinden kurtulmasına yardımcı olur. Gereksiz maddelerin yetersiz atılımı durumda prostatit, mesane enfeksiyonları, kabız, vb. gibi hastalıklara neden olur. Psikolojik düzeyde dışıklar olan organizma kişinin bilincisi geçmişe daldırır ve bu geçmişten kurtulmamasına neden olur. Yaşlı insanlar çalışırken bu gerçeği sık sık rastlanır. Yaşlılar ağır zehirlenme ve dışık eğilimindedir. Onlar sürekli olarak akıllarını geçmişe daldırır ve bunun için güncel yaşamlarının hoşnutsuzluğa neden olur, bu olgu hastalıkları daha çok ağrlaştırır. Sarı enerji tüm insan vücuduna belirgin tonik ve temizlik etkisi yapar. Sarı enerji vücut kaslarına canlılık verir.

4. çakra — kalp çakrası — Anahata. Bu göğüs kemiği bölgesinde ve meme başları arasında bulunan bir çakra. Çakranın rengi — yeşildir ve kalp, kan dolaşımı, vücuttaki kan sisteminin durumuna etkilir. Çakra bağışıklık sisteminin tam çaşılmasına etkileyen timusa enerji verir. Bu çakranın 12 enerji girdabı vardır. Çakra bir kişinin 12 meridyenlerindeki (kanallar) biyoritimleri düzenler. Kalp çakrasının enerji dengesi olmadan artrit, solunum ve kardiyovasküler sistem hastalığı oluşur. Kalp çakrasının enerji dengesi eksikliği durumunda göğüs veya kalp ağrısına neden olur ve kıskançlık veya gıptaya neden olabilir, bir kişinin sevgi yeteneği bozulur. Kalp çakrasının yeşil enerjisi insan vücudunde negatif ve pozitif enerji akışı dengelenir, zihin, beden ve ruh yatıştırır.

5. çakra — Vişudka — boğaz çakrası. Bu çakra boyun tabanında yer alır. İşbu çakra geçmiş ve gelecek hakkında bilgi merkezidir. Çakranın rengi mavidir. Bu çakranın 16 enerji girdabı vardır. 5. çakra kalkanbezi onun enerjisini ile besler. Çakra ses ve bronşiyal sistemi, akciğerler ve sindirim sistemini etkiler.5. çakra dayanıklı olduğunda bir adam parlak bir hayal gücü, yüksek zekaya sahiptir. Bu çakra enerji dengesi ihlali halinde bir kişi musallat fikir, boğaz, gırtlak ve ses ile ilgili sorunlar meydana gelir. Eski insanlar gözü çizilmiş olan muskaları ya da türkuaz taşlı bir kolye takmışlar.İnsanlar kötü ruhları parlak mavi rengi çektiği düşünmüşler ve o kişinin gözlerinin içine bakmadan ruhunu götürmemişler. Mavi renkli enerji insan vücudu üzerindeki stresin zararlı etkilerinden iyi bir yoldur, vücudundaki tüm biyolojik süreçlerin beyin de dahil olmak üzere fazla çalışması durumunda ilerlemesini yavaşlatır.

 6. çakra — Adjna. Bu çakra astral vizyon organıdır, ya da üçüncü gözdür. Çakra kaşlar arasında yer almaktadır ve onun rengi lacivert veya indigodır. Çakra özellikle hipofiz veya blenojenik bezi, iskelet, omurga besler. Çakranın iki girdabı vardır ve alt beyin, sol gözün durumu, kulaklar, burun ve sinir sisteminin çalışmasını etkiler. 6. çakra dayanıklı olduğunda kişi iyi bir duygusal kontrol ve basiret eğilimleri vardır, durumun içlerine görmek olanağı meydana gelir. Üçüncü göz çakrası insana cesaret ve ilham verir,bunları mavi enerji parlamaları sağlar. Altıncı çakranın lacivert enerji — yaratıcılık enerji, insanın günlük yaşamında bilinci yardımıyla onun iç vizyonu kullanmaya yardımcı olur, hayatının amacı yerine getirmesini fırsat verir.

7. çakra – Sahasrara. Tepede bulunur ve öte taraftan baktığınız zaman başının üzerinde bir net enerji kask gibi görünür. Çakranın rengi mor veya eflatun-beyazdır ve insan beynine enerji verir. 7. çakra üst beyin ve sağ göz durumunu etkiler. Çakra yirmi tabakalarda bulunan 1000 enerji girdabı, 50 girdabı her bir katmandan oluşur.Yedinci çakra dayanıklı olduğunda bir kişinin soyut felsefi düşüncenin en yüksek biçimlerine sahiptir. Yedinci çakra insanı inandığı ruhsal özü, yanı sıra insanın enerjisi evrenin yaratıcı enerji ile bağlanır. Ruhsal gelişimi (meditasyon, dua, yoga, vb.) sürecinde, bu çakra açılır ve gelişir. Aynı zamanda, özsaygı gelişir, iç huzur ve refah açılır. Her 2-6 sayılı ana çakra vücudun önündeki ve gövdenin arka tarafı üzerindeki çakralar ile eşlemiştir. Bu çakraların ön ve arka yönleri var. Yüz çakraların bileşenleri duygularına karşılık ve duyumlar ve duygusallık merkezleridir. Yani arkasında bulunan arka bileşenleri insanın iradesi merkezleri olarak hizmet vermektedir. İnsan vücudunun sağlığı ana çakraların durumuna bağlıdır.

 

 

5. PROGRAM.

Beşinci program — sözde «acil» bir program ve akut, subakut, iltihaplı hastalıklar için kullanılır. Solunum yolu enfeksiyonları, soğuk, akut rinit, akut sinüzit, akut bronşit, pnömoni, akut pyelonefrit, sistit, erkeklerde akut prostatit, jinekolojik alanı akut iltihaplı hastalıklar için kullanılır. El elektrotlar ile sadece ve aşağıdaki modunda çalışır — 7 dakika çalışma rejimi, 10 dakika ara. Böylece, devre çalışma koşulları: 7-10, 7-10, 7-10, 7-10, 7, yani 10 dakikalık aralarla birlikte 7 dakikalık 5 rejimi. Tedavi seansı 1,5 saat sürer. Bu program günde en fazla 1 saat kullanılır. Bu kuralı uymadan hastalığın şiddetlenmesi mümkün olabilir. Programın tedavisi süresinde bol ılık içecekler tavsiye edilir, aynı programa göre yapılandırılmış su almak daha iyidir (7 dakika su yapılanma için yeterlidir). Bir günde iki litreye kadar içmeyi arzu edilir. Tedavi sırasında yapılandırılmış bol su içmek ve adsorbanlar almak gerekir. Bir günde 1 kez tedavi seansı yapılır.

6. PROGRAM.

Altıncı programı – antiparaziter programı. Çeşitli patojenlere (paraziter, mantar enfeksiyonları, viral, bakteriyel, protozoa, kene lezyonları) tedavi amaçlayan program. Bu program insan bedeni için karakteristik olan ve antimikrobiyal ve antiparaziter bağışıklık oluşumuna bağlı olan anti-patojenik geniş eylem sahibi olan elektromanyetik dalgaların büyük bir hormoniği var.

Parazit nedir? Parazit – kişinin enerjisiyle yaşayan bir canlıdır. O enerjimizin, hücrelerimiz veya yediğimiz yiyeceklerle beslenir ve vücudumuzun içinde paralel hayat yaşar. Son tıbbi araştırmalarına göre yetişkin organizmaların % 85 ve %95’e kadar en az 1 veya 5 tür parazit yaşarlar.İnsan vücudunde mikroskopik büyüklüğünden birkaç metre uzunluğuna kadar 300’den fazla kurtların türü yaşayabilir. Yaygın düşünceye göre parazitler sadece kolonda yaşadıklarını düşünülür, ama vücudun herhangi bir bölgesinde bulunmak mümkün: akciğerler, kaslar, oynaklar, karaciğer, yemek borusu, beyin, kan, deri ve hatta gözlerde!

NASIL ENFEKSİYON ALABİLİRSİNİZ?

Kontamine su ve gıda tüketmesi durumunda, kimyasal ve antibiyotiklerin aşırı kullanımı ile ilişkili parazit hastalıkları meydana gelir. Pastırma, sosis, domuz eti veya pirzolası — domuz ürünlerinde bulunan parazitlerin yüksek konsantrasyonu vardır. Sığır eti, tavuk, koyun ve hatta balıklar genellikle parazitleri içerir. Tabii ki, bu olgu büyük miktarda et ve balık ürünleri tüketen herhangi bir toplum için çok kötü görünür. Parazitler ile ilgili en popüler kitaplarından biri «Öğle yemeğine ne geldi, bil bakalım» aşağıdaki diyor: ‘Bir kişiye az pişmiş kontamine domuz eti, füme jambon veya sosis yiyerek domuz tenyası bulaşır’. Larvalar kaslarda geliştirirler, diğer doku ve organlarda sinir sistemi yoluyla yayılır ve sonunda üst ince bağırsak için kendilerini eklenir. Domuz tenyasının olgunlaşmamış larvaları kalp, göz ve beyin kas dokusunu girirken bir insan açısından büyük zararlara neden olur. Parazitlerin resimleri gördüğünüzde kendinize aşağıdaki soruyu soruyorsunuz: ‘Nasıl böyle bir canavar vücudumuzun içinde yaşayabilir ve hatta biz bunu bilmiyoruz?’. Bu sorunun cevabı çok basit. Parazitin amacı — varlığını gizlemek. Paraziti görüldüğü takdirde sonra tabii ki bunu ortadan kaldırmak için herhangi bir önlem alınır, bunun için o farkına varılmamış olarak yaşamayı çalışır. Eğer parazit aptal olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bu çok akıllı yaratıklardır. Tabi ki insana kadar akıllı değildir, ama hayatta kalmak ve çoğalmak herhangi bir organizma gibi temel hedefi olanlar. Peki nasıl bir parazitin vücudunuzun içinde yaşadığından şüphelenmıyorsunuz? Genel olarak, insanlar ağrı, döküntü, sık sık soğuk algınlığı, kabız, yorgunluk gibi sık ​​sık hastalığına rağmen normal olduğuna inanıyor ve bu insanların vücutlarında parazitlerin varlığı hissetmek mümkün değildir. Parazitlerin alışılmış varlığında dışkı analizi ile tespit edildi. Bugüne kadar bu yöntem güvenili olarak kabul edilmez. Dışkı analizinde asistanın mikroskop altında parazitin yumurtaları farkettiği takdirde yalnızca tespit edilebilir. Kontrol yapıldığı zaman parazit yumurtalarını yapmadığı takdirde onun varlığını fark edilmeyecektir. Birçok doktor tarafından tavsiye edilen farklı dönemlerde üç kez analiz vermeniz koşuluyla bile, sonuç aynı olacaktır. Helmint infestasyonu fark edilmeden kalır. Ayrıca parazit yumurtaları tarafından belirlenen inanılmaz sayısını vurgulamalıdır. Örneğin, bir dişi bir kez 10 — 25.000 yumurta yapabilir, ve askaris 45 cm uzunluğa kadar büyüyebilir ve günde 245 000 bin yumurta yapabilir. En uzun parazit balık (balık helmint) yiyerek bulaşabilir. Yetişkin balık helmint 9 metre uzunluğa kadar büyüyebilir ve bir anda 1.000.000 kadar yumurta yapabilir. Özetle, vücuttaki parazitlerin varlığı belirtileri en yaygın hastalıkların belirtilerine göre anlamak mümkün olduğunu diyebiliriz. Böylece, yaygın hastalıkları sahip olan insanlar yılda 2-3 kez paraziter vücut temizliği yapılmalıdır.

VÜCUTTE PARAZİTLERİN VARLIĞI EN ÇOK YAYGIN BELİRTİLERİ.

KABIZ: Bazı helmint, şekil ve büyük boyutu nedeniyle organların engelleri gibi meydana gelirler. Bol helmint enfeksiyonu nadir ve zor defekasyona yol açan safra ve bağırsak yolları engelleyebilir.
İSHAL: parazitin bir türü, özellikle protozoa, sodyum ve klorür kaybına götüren sık sık sulu defekasyona yol açan (çeşitli insan dokularında bulunan hormon benzeri maddeleri) prostaglandin üretirler. Böylece, paraziter enfeksiyon durumunda enfeksiyon varlığından kurtulan vücut değil ama parazitleri fonksiyonudur.

GAZ VE ŞİŞKİNLİK: şişkinlik ve gaz yapan iltihap nedeni olarak üst ince bağırsakta yaşayan bazı parazit olur. Fasulye veya çiğ meyve ve sebze gibi zor sindirilen gıdaların tüketimi ile durum ağırlaştırılabilir. Karın içi organların devamlı şişmesi çoğunlukla gizli parazitlerin varlığı bir işaretidir. Vücuttan parazitleri atmadığı takdirde bu mide-bağırsak belirtileri aylar hatta yıllar boyunca gücü değişen kendini gösterebilir.

«SİNİR» MİDE SENDROMU: Parazitler rahatsız olabilir, iltihaplanabilir, bağırsak hücreler çeperlerini kaplabilir, bu gastro-intestinal belirtiler, temel besin emilim bozukluğu, katı dışkı ve steatoreye (aşırı derecede yağ olan dışkı) neden olur.

EKLEM VE KASLARDA AĞRI: parazit eklem sıvısı ve kaslara içermek amacıyla göç edebilmesi bilinmektedir. Bu durumda, kişi genellikle artritin sonucu olarak düşünülen ağrısı yaşanır. Bazı parazit veya bağışıklık tepkisi tarafından gelen doku hasarının sonucudur ve eklem ve kas ağrısı ve iltihabına neden olur.

ALERJİ: Helmint alerjik reaksiyonlara yol açan gastrointestinal sistem anormallikleri neden olabilir. Onlar rahatsız etikleri durumunda bazı zaman bağırsağın zarında delik açarak içine büyük, sindirilmemiş moleküllerin sızması riskini de beraberinde getirir. Koruyucu bir hücre tipi — yüksek dozlarda eozinofiller üretimi şeklinde organizmanın bağışıklık yanıtı aktifleştirebilir. Eozinofiller vücut doku iltihabına yardımcı olur, ve böylecebu iltihap alerjik reaksiyona yol açar. Alerji gibi parazitler immunoglobulin E üretiminin artmasına neden olur.

KÖTÜ CİLT: Bağırsak parazitleri kurdeşen, döküntü, egzama ve alerjik türlü diğer deri reaksiyonlarınaa yol açabilir. Cilt ülserleri, tümörler, yaralar, dermatit protozoa varlığı sonucu olarak görünebilir.

ANEMİ: Bazı bağırsak helmint bağırsak mukozaya kendilerini bağlayıp sahibinin besinleri emerler. Büyük miktarlarda vücut olduklarından demir eksikliği ya da pernisiyöz anemiye yol açar çünkü kan oldukça büyük bir kaybına neden olabilir.

GRANÜLOMA: Granüloma — parazitlerin kırık yumurta örten tümör benzeri kitleleri. Çok sık olarak, kolon ve rektum duvarlarında oluşur, aynı zamanda akciğer, karaciğer, karın ve rahim içinde oluşturulabilir.

SİNİRLİLİK: metabolik kalıntıları ve parazitlerin zehirli maddeleri sinir sistemini tahriş edebilir. Endişe ve nevroz genellikle sistematik infestasyonun sonucudur. Birçok kişi eşleri veya akrabaları bitkesel araçları ile yapılan temizlik işletmeleri sürecinin sonunda daha hoş ve hoşgörülü haline geldiklerini iddia ederler.

UYKU BOZUKLUKLARI: Sık sık uyanma, özellikle sabah saat 2 ve 3 arasında, karaciğer yardımıyla organizmanın toksinlerden kurtulması sonucu olabilir. Geleneksel Çin tıbbına göre gece saatleri karaciğer tarafından yönetilir. Şiddetli ağrı ve kaşıntıya neden olan uyku bozuklukları bazı gece anüs yoluyla parazitin çıkışı yapabilir.

DİŞ GICIRDATMA: Bruksizm — anormal diş gıcırdatma, diş sıkması ve sürtünmesi, genellikle bir parazit enfeksiyonu eşlik eder. Bu belirtiler uyuyan çocuklara özellikle dikkat çekicidir. Bruksizm dış uyaranlara sinir sistemi tepkisi olabilir. Geleneksel tıp literatüründe, bruksizm nedeni açıklanmamış olmasına dikkat çekicidir.

KRONİK YORGUNLUK: Kronik yorgunluk güçsüzlük, grip benzeri belirtileri, apati, depresyon, konsantrasyon kaybı ve zayıf hafıza belirtileri içerir. Bu fiziksel, zihinsel ve duygusal belirtileri protein, karbonhidrat, yağ ve özellikle vitamin A ve B12 zayıf emme yaratan parazitler nedeniyle vücuttaki besinlerin eksikliği oluşur.

BAĞIŞIKLIK İHLAL: Parazitler immünglobulin A üretimi azaltarak bağışıklık sistemini zayıflatırlar. Onların varlığı sürekli sistemi reaksiyonu uyarır ve zamanla vücuda bakteriyel etkisi ve viral enfeksiyonlara yol açarak, bu önemli bağışıklık mekanizması zayıflatabilir. Hatta kilo alma, ağız kötü kokusu, ağızda kötü tat, astım, diyabet, epilepsi, akne, baş ağrısı, baş dönmesi, düşük kan basıncı ve en yaygın ölüm nedenleri — kalp hastalığı ve kanser — vücuttaki parazitlerin varlığı bariz işaretleridir. Vücudumuzuna parazit larvaları için en hızlı yolu — kontamine yiyecek, kötü yıkanmış meyve ve sebze, pişmemiş veya az pişmiş etidir. Evcil hayvanlar – bir daha parazit enfeksiyonu başka yoldur. Hayvanın organizmalarında birkaç tür parazit yaşar ve genellikle yumurta hayvanın dışkı yoluyla ortama serbest bırakılır, daha sonra hayvanın saçında kalır. Evcil hayvanınızı okşayarak, sarılarak ya da öpüşerek enfeksiyon alabilirsiniz. Hayvanları seven küçük çocuklar, yanı sıra hamile kadınlar ya da bağışıklık sistemi zayıflamış hastalar için özellikle tehlikelidir.

DİKKAT EDİLMEYİP HADLEŞMİŞ GÖDEN BAĞIRSAĞI: parazitlerin çoğu gödende bulunmaktadır. Kirlenmiş gödene doğrudan veya dolaylı olarak bağlı hastalıklar ve rahatsızlıkların % 95’i. Gödenin içinde oluşturulan zehirli maddelerin 36 türü belirlendi. Bu toksinler kan dolaşımına girirler ve vücut üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip. İnsanın gödeninde 40 yıldan fazla yaşta 2 — 15 kg arası dışkı katmanları oluşturur. Dışarıya çıkmamış kalıntılarda çeşitli boyutlu parazitler yavaş ama emin adımlarla tüm oranizma zehirlerler. Program şu şekilde kullanılır: el elektrotlar ile zaman aralığı birlikte 14 (7) 14 (7) 14, 14 dakika — bu tedavi seansı ve 7 dakika — bir ara. Program otomatik olarak kapanır. Uzman tavsiyesi üzerine programını kullanın. Tedavi sırasında — yapılandırılmış bol su içmek ve adsorban alınır. Tedavi kursu 28 gün, 7 gün tekrar kursu yapmak gerekir. Lütfen dikkat: tedavi kursu süresince kahve, koyu çay, alkol, yağlı ve füme gıda tüketmek iyi değil. Etkisi: antiparaziter eylemi. Program, seçici olarak patojenlerin farklı tipine (helmints, mantarlar, bakteriler, virüsler, kene ve protozoa) amplitüd belirli bir frekansta elektromanyetik dalgaların etkilemesini sağlar. Sonuç olarak, patojen mikropların koruyucu fonksiyonunu bozabilir ve metabolizması ezer, onların üretilen toksinleri ve atık ürünlerin sayısını azaltır. Bu süreç, patojenik flora aktivitesini tanımak ve azaltmak, zaman içinde onu vücutten kaldırmak bağışıklık sistemine yardımcı olur.

                                                     Endikasyonlar
1) helmintiyazlar — askaritler, yuvarlak kurtler, tenyalar, kan parazitleri, vb.;

2) protozoa yapan hastalıkları – giyardiyaz, amebiyazis, trikomonaz ve diğerleri;

3) cilt parazitlerin – kene ve bitler — neden olduğu hastalıkları;

4) viral ve bakteriyel etiyolojisi hastalıkları;

5) mantar hastalıkları — tırnak mantarı, kandidiyaz ve çeşitli mantar enfeksiyonları.
Parazitik hastalıkların tedavisinde, amaca uygun olarak adaptogenic programı (program numarası 7) ile birlikte kullanılabilir. 6. rejimin her tedavi kursu (anti-parazitik) 28 gün arasında olmalıdır. Maksimum sonuçlar için aşağıdaki şema gibi üç kursun yapılması tavsiye edilir: 28 gün – 6 – 7 sayılı program.

Ayrıca, 6 ve 7 sayılı programların diğer mümkün kombinasyonları: 1 gün — 6 numaralı program + 1 gün — 7 sayılı program (21 seri); 2 gün – 6 numaralı program + 1 gün — 7 numaralı program (10 seri); 3 gün – 6 numaralı program + 1 gün — 7 numaralı program (7 seri).

Elektromanyetik frekansların sonucunda patojen mikroorganizmaların metabolik bozukluklara yol açar hücresel solunumu ağırlaştırır, düşük patojenlik ve toksisite süreçlerinin enzimatik sistemlerinin tıkanır. Mikroorganizmaların biyokimyasal süreçlerin faaliyet ihlalleri sonucunda onların aktivitesini azaltarak bağışıklık sistemi için hazır «hedef» haline gelir. Bu süreçler, insan vücudundan boşaltım sistemi aracılığıyla patojenleri ve bunların toksinlerin çıkarmasına yol açar.

7. PROGRAM.

Yedinci program – adaptojenik bir programdır, organizmanın adaptasyonuna yardımcı olur, bağışıklık ve canlılığı geliştirir. Aşağıdaki şemaya göre kullanılır: 21(7)21, 21 dakika – teadavi senasıdır, 7 dakika – aradır. Tedavi kursu: 1den 6 aya kadar hem bağımsız olarak hem de diğer programlar ile beraber kullanabilir. Mutlaka «Tedavi» bölümünde belirtmiş 5. ve 6. pragram ile birleştirmek gerekir

Etki: adaptojenik etkisi var.

Endikasyonlar:

1) bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi;

2) detoksifikasyon etkisi;

3) fizyoterapi kursundan sonra 1 — 6 numaralı programların önleyici etkisi.

Ekzo — ve endotoksin toksik etkilerini azaltır, vücudun temizlemesine yardımcı olur, direnç artırır,hastalık direnci artırır. Böylece, vücut savunma güçlerin uyarılması, zihinsel ve fiziksel performans artışı, alkol de dahil olmak üzere zehirlenme sonrası detoksifikasyonu olur, zihinsel ve bedensel yorgunluğun giderilir. Ultra-düşük frekanslı elektromanyetik dalgaların ahenkli etkisi sırayla vücudun koruyucu bir bariyer oluşumu garanti ve genel olarak yaşam sürdürmek kalıcı adaptojenik reaksiyonların oluşumunu teşvik etmektedir.

Biorezonans terapi — vücut yapıları rezonans halinde oldukları elektromanyetik dalgalar ile tedavisi. Etkiler hücresel seviyede ve bütün olarak vücut sistemleri ve vücut organların seviyesinde her ikisi de olabilir. Tıp alanında rezonans ana fikri sıklığı ve tıbbi tedavi (elektromanyetik) etkileri formları doğru seçimi ile, normal etkileri (fizyolojik) geliştirmek ve patolojik değişimleri azaltmak mümkündur.

Böylece, biorezonans etkisi hastalık durumunda kırık, patolojik ve fizyolojik dalgalanmaların nötralleştirmesini verilebilir.

Patomorfolojik Tedavinin Presipleri.

Herhangi bir hastalık belirli döngüsel karakteri taşır:

Hastalığın ilkel oluşma etkenlerden biri, immünite zayıflamasına neden olan,  patojen mikroorganizmaların bulaşmasını müsait eden organizmanın adaptojenik ve immün reaksyonlarının azalması (stres faktörlerin etkisidir). Mikroorganizmalar, organlar ve sistemlerimize binip, spesifik ve nonspesifik iltihap gelişimini provoke ederler.

İnflamatuar reaksiyonlar ise, mikrosirkülasyon ve, genel olarak, damar tonusunun bozukluklarına yol açmaktadır. Bu durum spazm oluşumuna, vücudun düz ve çizgili kasların işlevsel aktivitelerinin bozulmasına neden olup bir bütün olarak, vücudun bağ dokusunun bozukluklarına uğratır.

Bağ dokusunda ekso- ve endotoksinlerin birikimi homeostaz (iç ortamın değişmezliği),  enerji ve, genel olarak, yaşam dengelerin bozukluğuna neden olur.

7. program  adaptojenik tepkileri ve immünite sistemini geliştirir ve toksinsizleştirme  özelliğine sahiptir;

5. ve 6. programların patojenler üzerinde etkileri vardır;

2. programın anti-inflamatuar, analjezik ve anti-ödematöz etkileri vardır; 

3. program mikrosirkülasyon ve genel olarak vasküler tonusu süreçlerini geliştirmeye yardımcı olur;

1. program kas iskelet sisteminin ve genel olarak  bağ dokusunun işlevsel etkinliğini normalleştirir;

4. program homeostazının ve insan vücudundaki denge sisteminin sağlanmasına katkıda bulunur.

Su Yapılandırılması.

Su: evrensel bir veri depolama ortamıdır. Onun bellek etkisi çoktan tıbbi uygulamasına girdi. Alman bilim adamı Samuel Hahnemann 200 yıl önce o homeopati denilen yeni bir tedavi yöntemini geliştirmişti. Ilaçları küçük konsantrasyonlarında suda eriterek veya su ile seyretelerek, Hahnemann, onların etkinliğinin geçmediğini hatta arttığını keşfetmiş.  Uzaktan kumandalı elektroda (14) 2 litrelik temiz su ile cam kabı yerleştirirsek cihazın çalışma sürecinde suyun yapılandırılması gerçekleşirir (su tedavi frekansların elektromanyetik özelliklerini okur ve insan vücudu üzerindeki olumlu etkinliğini gösteren belirli özellikleri kazanır). Bu nedenle, Parkes tedavi programın kullanılması ile birlikte, ilave olarak kullanılan programlarda yer alan suyun yapılandırılması önerilir.

Kullanımın etkinliği, çocuklarda aseton ile bağlı hastalıkları için klinik denemeler sırasında görüldü.

Suyun yapılandırılması 1.,2.,3. programlarda 5 dakika içinde gerçekleşir.

4. ve 7. programlarda: 21 dakika içinde gerçekleşir.

5. programda: 7 dakika.

6. programda: 14 dakika.

Yapılandırılmış suyun günde 2-3 litreye kadar, gerektiğinde, yani vücudunaza ne kadar lazım olursa içilmesi önerilir.

Bir ay boyunca serin ve karanlık yerde saklanılabir.

PARKES cihazının ilaç iyontoforezi olarak kullanım yöntemi

1. Merhemlerin uygulanması.

Merhem, hafifçe deriye emdirilerek, cildin istenilen bölgesine (eklem, omurga, karaciğer alanı, ağrılı bölge vs.) sürülür. Ondan sonra, kompres kağıdı uygulayıp, uzaktan kumandalı elektrodu bölge üzerinden gezdirin. Ağrı bölgesinde tam etki yapması amacıyla, her 2-3 dakikada bir uzaktan kumandalı elektrodu yerinden oynatmak lazımdır. Karıncalanma hissi ya da yanma hissi olduğu durumlarda, rahat bir duygu gelene kadar, akım gücü azaltılır. Tedavi süresi 20-30 dakikadır.

Tedavi kürü ortalama 10-15 seanstır.

2. Sıvı ampul ilaç formların uygulanması.

3-4 kere katlanmış gazlı bezi hazırlayın (eczane steril sargı bezi kullanın); gerekli ilaç ile ıslattın veya ilaç içinde beklettin; ağrılı bölgeye uygulayın; gaz bezine uzaktan kumandalı elektrodu koyun; akım gücünü, cildin üstünü rahatsız etmemesine dikkat ederek (karıncalanma hissi ya da yanma hissi olduğu durumlarda, rahat bir duygu gelene kadar, akım gücü azaltılır) ayarlayın. Tedavi süresi 15-20 dakika, tedavi kürü 10-15 seanstır. Her 2-3 dakikada bir uzaktan kumandalı elektrodu bez üzerinde yerinden oynatılması önerilir.

Dikkat! Akım gücünün ayarlanmasına “Tedavi” bölümünden bakın.

Dikkat: Daha etkili bir tedavi için, frekans-rezonans terapisini doktor reçetesi ve diğer tedavi yöntemleri ile birlikte uyuşturmak lazımdır.

 

Solunum Sistemi Hastalıkları.

A) Akut viral solunum yolu enfeksiyonları, grip, akut bronşit, anjin, tonsilit, üstçene sinüsü iltihabı, akut nezle.

Şema 1: 5. Programı günde 5 defa kullanmak; 4 saat sonra 7. program günde 1-2 defa; bununla birlikte 5. ve 7. programlarda ayrı olarak yapılandırılmış suyu bol bol içilmesini uygulamak lazımdır. Herhangi bir şema uygulanırken adsorbentlerin (yaş grubuna göre dozajlı atoksilin) kullanılması zorunludur!

Şema 2: sabahleyin el elektrodlu 6. program uygulanır: 3 tam devir; öğleyin ve ikindi kahvaltısına el elektrodlu veya akciğer, burun, boğaz, göğüs kafesinin ön bölgesinde uzaktan kumandalı elektrodu kullanarak 2.program günde 2 defa uygulanır: prosedür süresi 20-30 dakika. Akşamleyin: 7. program, el elektrodları kullanarak 2 tam devir. İlave olarak, uzaktan kumandalı elektroda 1-2 litrelik temiz su ile cam kabı yerleştirirek cihazın 6.rejimle 14 dakika içinde suyun yapılandırılmasını, ve diğer kapta 7.rejimle 7 dakika içinde suyun yapılandırılmasını gerçekleşirin. Su, her biriayrı olarak, günde 3 defa yarım bardak olarak içilir.

B) Akut Zatürre.

Şema 1: 5. program günde 1 defa uygulanır; 7. program 4 saatten sonra günde 1-2 defa,  bununla birlikte, 5. ve 7. programlarda ayrı olarak, bol bol yapılandırılmış su içilir. 2. programı uzaktan kumandalı elektrodları ile göğüs kafesinin ön bölgesinde ve akciğer projeksiyonda uygulanır.

Şema 2: 6. program, otomatik rejimde el elektrodları ile, günde 3 devir. 7. program: el elktrodları ile 2 tam devir; 2. program uzaktan kumandalı elektrodları ile: göğüs sağ ve sol bölgesini, kaburga araların boşlukları ve ayrıca kürekkemikleri, yaka bölgesi, torakal omurga bölgeleri günde 2 defa 30 dakika içinde işlenir. İlave olarak, 6. ve 7. programlarda, her birinde ayrı şekilde, günde 3 defa ½ bardak yapılandırılmış su içilir.

C) Kronik bronşit, bronşiyal astım, akciğer tüberkülozu.

Önlenmesi amacıyla ve nöbetleri arasında:

Günde 1 defa 1. program, 7.program şemaya göre günde 1 defa uygulanır; tedavi süresi 28 gün, 5-10 gün ara verilir ondan sonra tekrar uygulama yapılır. Sürecinin süresine göre ilave olarak el elektrodları kullanarak fizyoterapi tedavi gerçekleştirilir. Ayrıca ilave olarak, anti-enflamatuar olarak 2.program, mikrosirkülasyon süreçlerin iyileştirmede yardımcı olan 3.program, torakal omurga kasları, göğüs kemiği ve solunum olayına karıştığı supra- ve subklavyan alanların işlevsel aktivitelerin iyileştirmede yardımcı olan  1.program uygulanır. Uygulama gerekli bölgelere göre (bkz.: yakarıda açıklanmıştır) uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile, 20-30 dakika tedavi süresi içinde, günde 1-2 defa gerçekleştirilir. Tedavi uzun sürelidir. İlave olarak uzaktan kumandalı elektrod üzerinde yapılandırılmış su uygulanır: şemaya göre, 6.programda günde 3-4 defa ½ bardak; ertesi gün, 7.program, ertesi gün 2.program, sonra gene 6.program vs.

Şiddetlenme sırasında sabahleyin 2-3 tam devir 6.program, akşamleyin yapılandırılmış suyun içilmesi ile birlikte 2 tam devir 7.program uygulanır. Astm krizi 2. programı uzaktan kumandalı elektrodları ile göğüs kafesinin ön bölgesinde ve akciğer projeksiyonda 30-60 dakika içinde uygulamasıyla iyi durdurulur.

Kardiyovasküler Sistem Hastalıkları.

A) Koroner arter hastalığı, stenocardia, kardiyoskleroz, kardyolojik tipi nörosirkülatuar distoni.

El elektrodları ile uzun süreli gün aşırı 4.program ile değiştirerek günde 1 defa,  7.programı uygulamak. Uzaktan kumandalı elektrodlarıyla değiştirme şema ile, her bir program günde 1 defa, 2., 3. program uygulanır. Ya da sizin için programlardan birisi daha uygun geliyor ise çoğunlukla onu kullanabilirsiniz. Uzaktan kumandalı elektrod cilt üzerinde düzgün, yumuşak kayma yöntemi ile kullanılır (prekardiyak bölgesi, sağ ve sol sternum alanı, supra- ve subklavyan bölgelerinin önü, önkol, kürekkemiği bölgesi, yaka bölgesinin solu). Tedavi kürü gerektiğine göre 1 aydan 1 yıla kadar sürebilir. Bir prosedürün süresi 30 dakikadır; günlük prosedür sayısı gerektiğine göre ve sağlık durumuna bağlı olarak 1’den 3-5 prosedüre kadar olabilir. İlave olarak, programlar ile yapılandırılmış su içilir: 7.programda yapılandırma süresi 7 dakika; 2., 3., 4. programlarda yapılandırma süresi 5 dakikadır. Günde 3 defa ½ bardak su içilir (7.programda yapılandırılan su her gün içilebilir; 2., 3., 4. Programlarda yapılandırılan su günde 3 defa. ½ bardak miktarında gün aşırı değiştirerek içilebilir).

B) Miyokardit, romatizma.

Akut döneminde 6.program 3 tam devir günde 1 defa olarak, 7.program 2 tam devir, el elektrodları yardımı ile, 1-2 ay süresince uygulanır. İlave olarak, 6. ve 7.programları ile yapılandırılmış su günde 3 defa ½ bardak miktarında içilir. Kalp bölgesinde ağrı sendromu, aritmi, kalp çarpıntı olduğu durumlarda uzaktan kumandalı elektrodları kullanarak, günde 1-2 defa 30-40 dakika içinde, ağrıların lokalizasyon yerler veya kalbin segmental bölgeleri üzerinde 2.programın uygulanması önerilir. İlk 15 gün 2.program, bir sonraki 15 gün 3.program, daha sonraki 15 gün 4.program, ondan sonraki 15 gün 5.program uygulanır. 6. ve 7.programları ile yapılandırılmış suyun içilmesinden 2 ay sonra, 1-2 ay daha 5.program ile yapılandırılmış suyun günde 3 defa, ½ bardak miktarında içilmesi önerilir. Rehabilitasyon döneminde, 3-6 ay süresince günde 1 defa 6.program, günde 1 defa 7.program uygulanır.

C) Hipertoni hastalığı.

Hipertoni hastalığın tedavisi için  el elektrodların yardımı ile 2. ve 3.programların 30 dakikalık seansları uygulanır. Genel olarak, kan basıncını azaltmak için10-15 dakika yeterlidir.  günlük seans sayısı gerektiğine göre 1-3 senastır. Tedavi uzun sürelidir. İlave olarak, serviko-torakal omurga bölgesine, yaka bölgesine, ellere, buzağılar ve ayaklara uzaktan kumandalı elektrodla, günde 1-2 defa, 30 dakikalık 1. ve 2. program uygulanır; homeostasis düzenlenmesi için günde 1 defa 4.program uygulanabilir. Vasküler tonusuna 2-3 ay seresince, günde 2-3 defa ½ bardak miktarında 7.program ile yapılandırılmış suyun içilmesi iyi geliyor.

D) Varisli damarlar, tromboflebir, endarteritis.

Anti-inflamatuar olarak günde 2-3 defa, 30 dakika süresince, 2.program, ondan sonra 2-3 süresince 3.program uygulanır. Alt ekstremiteleri bölgesine uzaktan kumandalı elektrod uygulanır. Elektrod diz ekleminde kalça eklemine doğru yavaşça elektrod gezdirilir (günde 2-3 prosedür). Akut variköz durumunda 30 dakika süresince, günde 6 defaya kadar, sırayla birlikte 2. ve 3.program uygulanır. İlave olarak, 2. ve 3.program ile yapılandırılmış su içilir. Sırayla, günde 3 defa ½ bardak miktarında (2., 5 dakika sonra 3.) şeklinde alınır.  Tedavi kürü 2-3 aydır. ; homeostasis düzenlenmesi amacıyla, günde 1 defa, el elektrodları yardımı ile 4.program uygulanır. tedavi süresi 2-3 aydır.

Sindirim Sistemi Hastalıkları.

A) Kronik gastroduodenit, peptik ve duodenal ülseri.

Sabahleyin 6.program (14-7-14 dakika), akşamleyin 7.program uygulanır, el elektrodları kullanılır. Uzaktan kumandalı elektrodları yardımı ile günde 1-3 defa 2.program uygulanır, sağ, sol üst kadran bölgeleri, böbek bölgesi, 9-12 vertebra düzeyinde torakal omurga bölgesini alarak ağrı bölgesinin üzerindeki alan işlenir. Tedavi kürü 1-3 aydır. Ağrı gittikten sonra da tedaviye devam edilmeli. İlave olarak, 6.program ile 14 dakika süresince, ayrı olark 7.program ile 7 dakika süresince, ve ayrı 2.program ile 5 dakika süresince yapılandırılmış su içilir. Şiddetlenme döneminde, yapılandırılmış su içilmesi ile birlikte 3 tam devir 6.program, 2 tam devir 7.program uygulanır. Ağrı sendromunda, yukarıda sözügeçen bölgelere uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile 3-4 defa 2.program uygulanır.

B) Kronik kolesistit, safra yolları diskinezisi, hepatit, siroz, safra kesesi taşı hastalığı.

Sabahleyin 6.program, akşamleyin el elektrodu ile 7.program: 28 gün tedavi, 5 gün ara şemasına göre uygulanır. 3 devir aynı şekilde. 6. ve 7.programları ile, anti-inflamatuar ve ağrı kesici olarak, uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile ağrı bölgenin üzerindeki alanlara, sağ üst kadran, iliak bölgesi, epigastrik ve göbek bölgeleri, 9-12 vertebra düzeyinde torakal omurga bölgesi, ayrıca   Zakharyin-Ged bölgeleri, Su-jok terapi bölgelerine 2.program uygulanır. Seans sayısı: 30 dakika süresince, günde 1-3 defadır. Kan dolaşımı ve mikrosirkülasyonun geliştirilmesi için 30 dakika süresince günde 1-2 defa 3.program uygulanır. Mesela, 6. ve 7. ile aynı anda, sırayla, 1 defa 2., 1 defa 3. uygulanabilir. İlave olarak, 1 ay süresince, günde 3-4 defa, ½ bardak, 6. ve 7.programları ile yapılandırılmış su içilir. Ondan sonra, günde 3 defa, ½ bardak, 2. ve 3.programları ile yapılandırılmış su içilir. Akut viral hepatit tedavisinde yapılandırılmış su içilmesi ve adsorbent kullanılması ile birlikte 3 devir 6.program, 2 devir 7.program uygulanır.

C) Kronik pankreatit.

El elktrodları yardımı ile bir ay süresince 6. ve 7.program (sabahleyin, akşamleyin) uygulanır. Ağrı ve spazmları gidermek için, sol üst kadran ve epigastrik bölgesine, sol torakal omurga  bölgesine de uzaktan kumandalı elektrodları yardımı ile, 30 dakika süresince, günde 1-3 seans 2.program uygulanır.

İkinci aydan başlayarak, sol kadrana uzaktan kumandalı elektrodları yardımı ile, 3.programı ile değiştirerek, 2.programı uygulanır (örneğin: 1 gün 2., 1 gün 3.program). 2-3 ay süresince.

İlave olarak, 1 ay içinde 6., 7., 2.programları ile yapılandırılmış su içilir.  Yapılandırılmış su şu şekilde içilir: her biri gnde 3 defa ½ bardak miktarında.

İkinci aydan başlayarak, 2.ve 3.programları ile 5 dakika süresince yapılandırılmış, her biri 2-3 ay içinde, günde 3 defa, ½ bardak miktarında su içilir. İlave olarak, el elektrodları ile 4.programı uygulanır.

D) Bağırsak dysbiosis, kronik kolit.

6-7.programları 28 gün tedavi, 5 gün ara, 28 gün tekrarlanma şemasına göre uygulanır. Ağrı, spazm, sancıları gidermek için, ağrı,spazm,  lokalizasyon yerinin üzerinde, karnın tüm yüzeyinde, göbek etrafında da saat yönünde dairesel hareketleriyle, karnın yüzeyini ve lomber omurga bölgesini alarak uzaktan kumandalı elektrodları yardımı ile, gerektiğine göre, günde 1-3 defa, 30 dakika içinde 2.programı uygulanır.  Karın boşluğunda adezyonların önlenilmesi için,  göbek etrafında da saat yönünde dairesel hareketleriyle, karnın yüzeyini alarak, uzaktan kumandalı elektrodları yardımı ile,  günde 1defa, 30 dakika içinde 1.program uygulanır; 1. ve 2.program 2-3 ay içinde uygulanılır.  İlave olarak, her biri 1 ay içinde, günde 3 defa, ½ bardak miktarında, 6. program ile ve ayrı olarak 7.program ile yapılandırılmış su içilir. Ağrı ve spazm olduğu durumlarda,  günde 3 defa, ½ bardak miktarında 2.program ile yapılandırılmış suyun kullanılması ilave edilir.  İkinci aydan başlayarak, 2-3 ay içinde, günde 3 defa, 2.program ile yapılandırılmış su içilir. Disbakterioz durumlarında, günde bir defa el elektrodları ile uygulanır. Frekans-rezonans terapisini probiotikler ile birlikte uyuşturması iyi gelebilir.

Böbrek ve üriner sistemi hastalıkları.

A) Akut piyelonefrit, sistit, jinekolojik akut hastalıklar ve akut prostatit.

Şema 1: 6.program 3 tam devir, akşamleyin yapılandırılmış su içilmesi ve adsorbent alınması ile birlikte, 7.program 2 tam devir uygulanır.

Şema 2: 5.program günde 1 defa, akşamleyin yapılandırılmış su içilmesi ve adsorbent alınması ile birlikte, 7.program 2 tam devir uygulanır.

Ağrı sendromu durumunda, ağrını lokalizasyon yerine 30 dakikadan 60 dakikaya kadar uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile 2.program uygulanır.

BKronik piyelonefrit,  glomerülonefrit, kronik sistit, ürolitiazis.

Sabahleyin 6.program, akşamleyin uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile 1 ay içinde 7.program uygulanır. İlave olarak, ağrı bölgesi üzerinde veya, sol ve sağ iliak bölgesi, suprapubik bölgesi,  umbilikal bölgesi, ayrıca, lumbosakral omurga bölgesi, böbrek ve mesane projeksiyon bölgeleri üzerinde günde 1-3 defa, uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile 2.program uygulanır. Tedavi süresi 2-3 aydır; ikinci aydan başlayarak kan dolaşımı ve mikrosirkülasyonun geliştirilmesi için günde 1-2 defa 3.programın uygulanması ilave edilir. Aynı projeksyonlarda uzaktan kumandalı elektrod kullanılır. İlave olarak, her biri 1 ay içinde, günde 3 defa, ½ bardak miktarında, 6. program ile ve ayrı olarak 7.program ile yapılandırılmış su içilir. İkinci aydan başlayarak, her biri ½ bardak miktarında, günde 3 defa, 2. ve 3.programlar ile yapılandırılmış su içilir. 2-3 ay içinde uygulanır. Ek olarak homeostasis düzenlenmesi için 4.program uygulanabilir.

С) Jinekolojik hastalıkları.

Sabahleyin 6. program, akşamleyin el elektrodları yardımı ile, 28 gün tedavi, 5 gün ara şemasına göre, 3 devir tekrarlayarak 7. program uygulanır.  Jinekolojik inflamatuar hastalıklarında günde 2 defa, 30 dakika sürecinde, uzaktan kumandalı elektrod ile sırayla değiştirilerek 2. ve 3. programlar uygulanır. Ağrı lokalizasyon yrleri, suprapubik bölgesi, sol ve sağ iliak bölgesi, umbilikal bölgesi, ayrıca, lumbosakral omurga bölgesi, kabaet bölgesi,  yumurtalık ve rahim projeksiyon bölgeleri işlenir. İkinci aydan başlayarak, adezyonların önlenilmesi için 3.program yerine, 2-3 ay içinde uzaktan kumandalı elektrod ile yumurtalık ve rahim projeksiyon bölgeleri işlenerek günde 1 defa 30 dakika süresince 1.program ilave edilir. İlave olarak, 6. ve 7.programlar ile 2 ay boyunca günde 2-3 defa ½ bardak miktarında, ve 6., 7.programlardan sonra, 2 ay boynca, günde 3 defa, ½ bardak miktarında 2-4. programlar ile yapılandırılmış su içilir. Ek olarak homeostasis düzenlenmesi için 4.program uygulanabilir.

D) Kronik prostatit, prostat bezin adenoması.

Uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile 6. ve 7.programlar (sabahleyin 6., akşam 7.) uygulanır. Ek olarak, Uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile, sırayla değiştirilerek her biri 30 dakika süresince, günde 2 defa, 2. ve 3.programlar uygulanır. Lumbosakral omurga bölgesi, kabaet bölgesi, bacaklarınızın üst kısmını ve suprapubik bölgesi, sol ve sağ iliak bölgeleri işlenir.  İlave olarak, her biri günde 1 defa, toplam olarak 4 defa, ½ bardak miktarında, 2-3 ay içinde 6., 7., 2., 3.programlar ile yapılandırılmış su içilir. Ek olarak homeostasis düzenlenmesi için 4.program uygulanabilir.

Sinir Sistemi Hastalıkları.

A) Vazonöroz, vertebral arter sendromu, baş ağrısı sendromu.

El elektrodları yardımı ile sabah ve akşamleyin 7.program; uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile 2. ve 3.programlar uygulanır. Baş ağrısında çoğunlukla 2.program; kan dolaşımı yetersizliğinde 3.program. 2-3 ay içinde, günde 2-3 defa 30 dakika süresince, uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile, ağrı projeksyon bölgesi, kaş üstü bölgeleri, temporal bölgesi, oksipital bölgesi, serviko — torakal omurga bölgesi, yaka bölgesi, ayak, eller işlenir. İlave olarak, her biri günde 2-3 defa, ½ bardak miktarında, 2-3 ay içinde 7., 2., 3.programlar ile yapılandırılmış su içilir. Ek olarak enerji dengesinin düzenlenmesi için 4.program uygulanabilir.

B) Serebrovasküler bozukluklar, İnme sonrası durumlar.

Günde 2-3 defa 30 dakika süresince, başağrısandaki aynı projeksyonda 2.program uygulanır. 3.program ile şemaya göre değiştirilir: 2 gün 2.program, 3cü gün 3.program. tedavi süresi 6-8 aydır. İlave olarak, kas tonusu bozuklukları, felç ve parezi bölgelerinde 6-8 ay boyunca, günde 2 defa 30 dakika süresince 1.program uygulanır. Ek olarak, 6-8 ay boyunca, günde 3 defa, ½ bardak miktarında 2. ve 3.program ile yapılandırılmış su içilir. Ek olarak enerji dengesinin düzenlenmesi amacı ile 4.program uygulanabilir.

C) Çocuk serebral palsi, multipl skleroz, amiyotrofik lateral skleroz.

Kas bozuklukları yerlerinde akşamleyin günde 1 defa, 7.program; parezi yerelerinde günde 1-2 defa, 30 dakika süresince, gereken bölgeleri işlenerek 1.program, ve günde 1 defa 30 dakika süresince 2.program uygulanır. Tedavi uzun sürelidir.  Şema: 1 ay tedavi, 10 gün ara (8-9 ay içinde).  Ek olarak, 6-8 ay boyunca, her biri günde 3 defa, ½ bardak miktarında 7. ve 2.programlar ile yapılandırılmış su içilir. Ek olarak enerji dengesinin düzenlenmesi amacı ile 4.program uygulanabilir. Sinir dokusunun viral enfeksiyonunun tedavisi için, sabahleyin tam 2 devir 6.program, 2 tam devir 7.program uygulanır. Tedavi süresi 28 gün, 5-7 gün ara verilip tekrar edilir.

D) Akut ve kronik stres durumu.

Günde 3-4 defa el elektrodları yardımı ile 7.program uygulanır. Ilave olarak, günde 2 defa 30 dakika süresince, uzaktan kumandalı elektrodları yardımı ile kaş üstü bölgesine, temporal ve oksipital bölgeleri, serviko — torakal omurga bölgesi, yaka bölgesi, ayak, eller 2.program uygulanır. İlave olarak, günde 4-5 defa, ½ bardak miktarında, 7.program ile yapılandırılmış su,  günde 2 defa, ½ bardak miktarında, 2.program ile yapılandırılmış su içilir. Ek olarak homeostaz enerji dengesinin düzenlenmesi amacıyla günde 1 defa el elektrodları yardımı ile 4.program uygulanabilir.

Kas-Iskelet Sistemi Hastalıkları.

A) Osteokondroz, siyatik,  lumbalji, radikülit, spondilartroz.

Uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile 1., 2., 3.programlar uygulanır. Uzaktan kumandalı elektrod ağrı lokalizasyon yerinde, ve servikal omurga bölgesinden lumbosakral omurga bölgesine doğru uygulanır. Tedavi şu şemaya göre uygulanir: günde 1 defa 30 dakika süresince 2.program, 1-2 saat sonra 30 dakika süresince 1.program, 2 saat sonra 30 dakika süresince 3.program uygulanır. Ağrı sendromunda her programından 2-3 seans uygulanması önerilir. İlave olarak, her biri ayrı olarak günde 3 defa ½ bardak miktarında 1. ve 2.programlarda yapılandırılmış su içilir. Tedavi uzun süreli, 1 aydan 8 aya kadardır. Ek olarak homeostaz enerji dengesinin düzenlenmesi amacıyla günde 1 defa el elektrodları yardımı ile 4.program uygulanabilir.

B) Artrit, artroz,  артрозы, poliartrit, koksartroz.

Uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile 1. ve 2.program, ek olarak 3.program ağrı lokalizasyon yerde uygulanır. Şu şema uygulanır: 1.program günde 2 defa 30 dakika süresince, 2.program günde 2 defa 30 dakika süresince. Kas bozukluklarında günde 2 defa 30 dakika süresince 1.program, mikrosirkülasyon bozukluklarında günde 2 defa 30 dakika süresince 3.program uygulanır. Her biri ayrı olarak ½ bardak miktarında 1. ve 2.programları ile yapılandırılmış su içilir. Tedavi uzun süreli, 2 aydan 1 yıla kadardır.

C) Bağ dokusu sistemik hastalıkları (romatizma, romatoid artrit, sistemik lupus eritematozus  vs.)

El elektrodları yardımı ile sırayla 3 devir 6.program ve günde 2 devir 7.program uygulanır.  28 gün tedavi, 5 gün ara, aynı şekilde 3 devir şemasına göre uygulanır. Ilave olarak, ½ bardak 6. ve 7.programlar ile yapılandırılmış su içilir ve, ek olarak, 1., 2., 3.programlar uygulanır. Şu şemaya göre: 5 gün 1.program, 5 gün etkilenen eklemlerin ve omurga lokalizasyon yerlerde uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile 2.program, kan dolaşımı ve mikrosirkülasyon süreçlerin bozukluklarında 3.program uygulanılabilir. Bu şem bittikten sonra 3 ay süresince 6. ve 7.programlarla şu şemaya göre: 1. program günde 1 defa 30 dakika içinde, 2. program günde 1 defa 30 dakika içinde tedavi devam edilir. Tedavi 2 aydan 8 aya kadardır.

D) Kalkaneal spur.

Uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile spur lokalizasyon yerinde günde 2 defa 30 dakika süresince 2.program uygulanır; tedavi 1 aydan 2 aya kadardır.

E) Yaralanma, incinme, uzama, ameliyat sonrası durumları.

Yaralanma, incinme veya ağrı bölgesi lokalizasyon yerlerde uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile günde 10 defaya kadar 30 dakika süresince ağrın kesilmesine kadar 2.program uygulanır. Akut döneminden ve ağrı kesildikten sonra günde 1 defa 30 dakika içinde 1.program, günde 1 defa 30 dakika içinde 2.program uygulanır. Günde 1 defa ½ bardak miktarında 1. ve 2.programlar ile yapılandırılmış su içilir. Ameliyat sonrası yaraların iyileşmesi ve izlerin dağılımı için, her biri uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile günde 1 defa 30 dakika içinde yara etrafındaki deri üzerine 1., 2., 3.programlar uygulanır.

Endokrin Sistemi Hastalıkları.

A) Şeker hastalığı.

Pankreas, sol hipokondriumda ve 5-7 vertebra düzeyinde paravertebral bölgesinde uzaktan kumandalı elektrod uygulanır. Günde 1 defa 30 dakika süresince 2.program, günde 1 defa 30 dakika süresince 3.program uygulanır. Ek olarak, akşamleyin el elektrodları yardımı ile 4.program uygulanır. Her birini ayrı şekilde, günde 3 defa ½ bardak miktarında 2. ve 4.programları uygulanır. Tedavı uzun sürelidir. Kanda aseton artışında günde 1 defa 6.program, günde 1 defa 7.program uygulanır ve günde 3-4 defa ½ bardak miktarında bu programlar ile yapılandırılmış su içilir. 

B) Tiroid bezindeki işlev bozuklukları.

Uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile ense bölgesinde ve yaka bölgesinde günde 1 defa 30 dakika süresince 2.program ve el elektrodları ile 7.program uygulanır. Her biri günde ½ bardak miktarında 2. ve 7.programlar ile yapılandırılmış su içilir. Ek olarak günde 1 defa el elektrodları yardımı ile 4.program uygulanabilir.

Cilt Hastalıkları.

A) Sedef hastalığı, dermatit, egzema.

Sabahleyin el elektrodları ile 6.program, akşamleyin 7.program uygulanır. Günde 3 defa ½ ardak miktarında 6. ve 7.programlar ile yapılandırılmış su içilir ve yapılandırılmış su ile cilt bozuklukların lokal tedavisi yapılır. Lokal olarak uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile bozukluklar yerlerinde günde 1 defa 30 dakika süresince 2.program uygulanır.

B) Alerjik hastalıklar.

Her biri günde 4 defa ½ bardak miktarında 6. ve 7.programlar ile yapılandırılmış su içilir ve günde 4-5 defa yapılandırılmış su ile cilt bozuklukların lokal tedavisi yapılır.

Pediatride frekans-rezonans terapisinin uygulanması

Soğuk algınlıkların, aseton ile bağlı hastalıkların, disbakteriozlerin, alerjik reaksiyonların tedavisi. 1 ila 3 yaşındaki çocuklar için normal günlük alım miktarında 6. ve 7.programlar ile yapılandırılmış suyun içilmesi önerilir; banyo, durulama suyuna ilave edilmesi ve lokal kullanımı önerilir.3 ila 8 yaşındaki çocuklar için uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile ayağın plantar yüzeyinde, yapılandırılmış su ile birlikte, sabahleyin 6.program, akşamleyin 7.program uygulanır. 3 ila 14 yaşındaki çocuklar için 6. ve 7.programlar uzaktan (uzaktan kumandalı elektrodu, metal elektrodlarla vücudun doğrultusunda,  çocuktan 20-50 cm mesafesinde yerleştirilerek) uygulanılabilir. Uzaktan kumandalı elektrodları yardımı ile 1., 2., 3.programları gerektiğinde (yaralanma, incime, ağrı sendromları) uygulanır.

Dikkat: yüksek cilt hassasiyeti nedeniyle çocuklar için bu programlar uzaktan minimum voltajla uygulanır (11).

Paraziter Hastalıklar.

DİKKAT!

“Parkes” cihazı ile paraziter hastalıkların tedavisi ancak uzman gözetiminde edilmelidir.

Kozmetolojide “Parkes” Cihazın Kullanımı.

Cildi arındırmak amacıyla, her biri ½ bardak miktarında 6. ve 7.programlar ile yapılandırılmış su, yüzünüzü yıkayarak (buz yapılabilir) kullanılır. Yüz cildi için uzaktan kumandalı elektrodları yardımı ile günde 1-2 defa 30 dakika içinde 1.program; günde 1 defa 30 dakika içinde 2.program; günde 1defa 30 dakika içinde 3.program uygulanır. Kozmetik çizgilere göre yapılır. Selülit tedavisinde uzaktan kumandalı elektrodları yardımı ile selülit lokalizasyon yerlerinde he bir program günde 1-2 defa 30 dakika içinde 1., 2., 3.programlar uygulanır.   

“BRT-PARKES” cihazı 7 modunda çalışır ve hastanın durumundaki değişikliklere göre uyarlanabilir.  Bu tek tek istediğiniz modu ve etki gücünü seçeilmenizi sağlar. Bundan sonra, vücud belli modundan belirli durumlara göre gereken frekansı seçer.

Cihaz farklı fizyolojik ve önleyici etkilere sahiptir, bu nedenle, insanların sağlıklarını korumak ve daha iyi duruma getirmek amacıyla, ve, kas tonusun yükseltilmesi için ve yorgunluk, fiziksel hareketsizlik ve hipokinezi önlenmesi amacıyla spor ve rehabilitasyon tıbbın çeşitli alanlarında onun uygulanması çok başarılıdır. Ayrıca, metabolizma, dejeneratif ve destrüktif süreçler, hasar, yaralanma ve ameliyat etkileri tedavisinin yüksek kalitesini gösterdi.

“BRT-PARKES” cihazın klinik deneme sonucunda yan etkileri tespit edilmemiştir. Cihaz hastaneler, ayakta tedavi kurumların tıbbi uygulamasında kendi kullanım amacına uygundur, ayrıca aile hekimliğinde,  yaşama koşulları dahil olmak üzere, tam olarak kullanılabilir.

 


BRT-PARKES” Cihazın Çeşitli Hastalıkların Fizyoterapötik Tedavisinde Uygulanması.

Sıra No Hastalık Mod

(program)

Etkinlik Alanları
1 2 3 4
1. Akut viral solunum yolu enfeksiyonları 5,6,7, 2 Ayak, torakal omurga bölgesi, göğüs kemiği, maksiller sinüs projeksiyonu
2. Bronşit, zatürree:

— akut;

— kronik

 

5.6,7

6,7,2,4

 

Toraks anterioru, özellikle sternum ve subklavyen bölgesleri, kostal kemerinden omurgadan pereferiye doğru, kürekkemikleri
3. Bronşiyal astım 6,7,2,4 Toraks anterioru, özellikle sternum ve subklavyen bölgesleri, kostal kemerinden omurgadan pereferiye doğru, kürekkemikleri
4. Tonsilit, anjin, faringit:

— akut;

— kronik

 

 

5,7,6,2

2,6, 7

Submandibular bölge

Tiroid bezinin projeksiyon alanı işlenmez!

5. Antritis, rinit, sinüzit:

— akut;

— kronik

 

5,7,2,6

2,6.7.4

 

Burun köprüsü, burun etrafındaki alan, submandibular bölgesi, göğüs kemiği

 

6. Koroner arter hastalığı, kardiyonöroz, prekordiyal ağrı 2, 3, 4 Sol supraklaviküler ve subklavian bölgeleri, göğüs kemiği, sol omuz, sol kol, soldaki serviko-torasik omurga bölgesi, kürekkemiği
7. Nörosirkülatuar distoni 2, 3, 4,7 Ağrın lokalizasyon yerinde, kaş üstü, şakaklar, esne, üst çene, yaka bölgesi, sol subklavian bölgesi
8. Hipertoni hastalığı 2,3 Esne, boyun, torakal omurga bölgesi, omuz, önkol, eller (yukarıdan aşağı işlenir)
9. Miyokardit 6,7,2 Sol supraklaviküler ve subklavian bölgeleri, göğüs kemiği, sol omuz, sol kol, soldaki serviko-torasik omurga bölgesi, kürekkemiği
10. Kafa içi basınç artışına bağlı baş ağrısı 2,3,4.7

 

4

Ağrı lokalizasyon bölge üzerindeki saç derisi, şakaklar, esne, boyun, kürekkemikleri, omuzlar, alın, temporo-mandibuler eklem, kaşüstü kemeri 
11. Beyin hasarı 2, 3, 4,1 Felçli uzuvlar, boyundan kuyruksokumu kemiğine kadar omurga bölgesi
12. Travmatik beyin hasarı sonuçları 2, 3, 4 Ağrı lokalizasyon bölge üzarindeki saç derisi, şakaklar, esne, boyun, kürekkemikleri, omuzlar, alın, temporo-mandibuler eklem, kaşüstü kemeri 
13. Gastroduodenit, peptik ülser hastalığı 2, 3,6, 7 Epigastrik bölgesi, üst abdomen ortası, omurga alt göğüs açıklığı her iki taraftan,  ağrı lokalizasyon yeri

1
2 3 4
14. Kolesistit, safra yolları diskinezisi 2,3,6,7

 

Omurga alt göğüs açıklığı soldan, ağrı lokalizasyon yeri
15. Kronik pankreatit 2,3,6,7 Omurga alt göğüs açıklığı soldan, ağrı lokalizasyon yeri
16. Kolit, kabızlık, disbakterioz 2, 6, 7 Karnın üst bölgesi iki taraftan, omurga alt göğüs açıklığı, ağrı lokalizasyon yeri
17. Parazit istilası 5,6, 7 İnvazyonun lokalizasyon yerlerinde uzaktan kumandalı elektrod yardımı ile saat yönünde spiral açılmasına benzer bir hareket yapılır
18. Kronik piyelonefrit, sistit 2, 3,6, 7 Ağrı lokalizasyon yerde bel
19. Prostatit, prostat bezin adenoması 2, 3,6, 7 Karın altı bölgesi, suprapubik bölgesi, lumbosakral omurga bölgesi, apış arası (burda güçlü karıncalanma önlenmelir!)
20. Libido azalması 2,3, 4, 7 Karın altı bölgesi, suprapubik bölgesi, hipogastrik bölge her iki taraftan,  lomber vertebra bölgesi
21. Kadın genital organlarının  inflamatuar hastalıkları 1, 2, 3, 4,6, 7 Karın altı bölgesi, suprapubik bölgesi, hipogastrik bölge her iki taraftan,  lomber vertebra bölgesi
22. Omurga osteokondrozu, radikülit vs. 1,2,3, 4 Lumbosakral omurga, sırt, pelvik, kabaet bölgesi
23. Osteoartroz, poliartrit, ve diğer eklem hastalıkları 1,2, 3 Ağrı lokalizasyon ve işlevsel bozuklukları yerler
24. Varisler, tıkayıcı arter hastalığı 2,3, 4 Baldır, ayak (aşağıdan yukarı doğru), taban, kalça, lumbosakral omurga bölgesi
25. Böcek ısırmaları 1, 2, 3 Isırık yeri; genelde 15-20 sonra şişme ve kızarıklığı azalır
26. Kalkaneal spur 1,2, 3 Taban, ayak, spur lokalizasyon yeri
27. Adezyonlar 1,2, 3 Adezyonlar lokalizasyon yeri
28. Selülit 1,2,3 Patolojik sürecin bölgesi
29. Diş ağrısı 2 Ağrı lokalizasyon yeri
30. Migren 2, 3 Ağrı lokalizasyon bölge üzerindeki saç derisi, şakaklar, esne, boyun, kürekkemikleri, omuzlar, alın, temporo-mandibuler eklem, kaşüstü kemeri 
31. Yüz trigeminal nevralji 2 Kaşüstü kemeri, temporo-mandibuler eklem, şakaklar, alın, servikal vertebra bölgesi 
32. Böbrek koliği 2 Bel, ağrı lokalizasyon bölgesi
33. Stres  2, 3,4, 7 Şakaklar, esne, boyun, kürekkemiği, serviko-torakal omurga bölgesi
34. Vücudun adaptojenik reaksiyonların artışı, immün sistemin düzeltilmesi 7,4 Ayak, el içi, göğüs kemiği, torakal omurga bölgesi, maksiller sinüs projeksiyonu, yaka bölgesi
35. Şeker hastalığı 2,3,4, 7 Taban, baldır, lomber vertebra bölgesi, mesogastri bölgesi, subklavian alanı
36. Anemi 2, 7 Karaciğer projeksiyon alanı, mesogastri bölgesi
37. Kas hipotoni ve hipertrofisi 1, 2,3 Değişmiş kas projeksiyonları
38. Ameliyat öncesi hazırlık 2, 3 Ameliyat edilecek alanı
39. Ameliyat sonrası dönemi 1,2,3, 4, 7 Ameliyat edilen alanı etrafında
40. Yaralanma, incinme, hematomlar 1, 2, 3 Patolojik sürecin lokalizasyon bölgesinde
41. Cilt hastalıkları: yanıklar, ülser, sedef 2, 3, 7 Patolojik sürecin lokalizasyon bölgesinde
42. Lumbalji, siyatik 1,2 Etkilenen sinir boyunca

 

Fizyoterapötik tedavi programın seçimi hastalık belirtilerine ve patolojik sürecin aşamasına bağlıdır. Kronik hastalıklarda, fizyoterapötik tedavinin süresi 18-24 ay şu şemaya göre: günde 3-5-7 seans (toplam olarak günde 120 dakikaya kadar), aktif terapi zamanını – 21 günü, dinlenme zamanıyla – 7 günüyle,  sırayla değiştirmek lazımdır.  Önleyici bakım aşağıdaki gibi gerçekleştirilir: 5 günlük aktif terapi 20-25 günlük dinlenmeyle sırayla değiştirilir.

Akut patolojide “BRT-PARKES” cihazı ile fizyoterapötik tedavisi günde 3-5 seans olarak 7-10 gün süresince uygulanır.

UKRAYNA SAĞLIK BAKANLIĞI

KIEV TIP ÜNIVERSITESI ALTERNATİF TIP UKRAYNA AKADEMİSİ

TIBBİ CİHAZIN DENEY MODELİN

KLİNİK DENEMELERİ RAPORU

 

“PARKES” Tedavi Teşhis Kompleksleri, Diş Ekonomik Faaliyetlerin Ukrayna Mal  Siniflandiricisi (ukr. – UKT ZED) 9018 19 90 00,       

Üretici: Gerçek Kişi — Girişimci

Pavlusenko İgor İvanoviç, Harkov ş., Ukrayna,

Ukrayna Sağlık Bakanlığı’nın sağlık sisteminde tıbbi araç ve ürünlerin dolaşımı alanında  Düzenleme Politikaları Departmanı doğrultusunda gerçekleştirilmiştir                                                        25 Ocak 2010 s. No 18.2ВМ-194/н

 

Klinik denemeler 25.01.2010 tarihten 24.02.2010 tarihine kadar, müşteri ile mutabık kalınan ve Etik Komisyonu ve kürsüler öğretim üyeleri tarafından onaylanan, Programa uyarak Kiev Klinik Tıp Merkezinde gerçeleştirildi. Tıbbi Kullanımına İlişkin Talimatına (ileride: Talimat) uyarınca, müşteri tarafından sunulan, çeşitli hastalıkların tanı ve fizyoterapötik tedavisi için uygulanan, belirlenmiş tıbbi cihazın 15 örneği kullanılmıştır. İncelenen organ durumunun tedavi öncesi ve sonrası biorezonans tanı sonuçları, muayenenin geleneksel yöntemlerin bilgileriyle karşılaştıraraK, elde edilen etkinin kalitesi değerlendirilmiştir.  İç organlarının belirli meridyenleri karşılayan 40 (bilenen 600’den) elektropunktur noktalarında, hastaların doku elektrik direncin ölçümleri yapıldı. Akut formunda hastalıkları olan hastalara tedavi sürecinde seçilen modun yeterliliğini değerlendirmek, planlanmış sonucu elde edinmek, veya onu ek modları ile ya da aynı eylem yönelimi ile ilaçlarla kuvvetlendirmek amacıyla, ek olarak iki tanılama yapılmıştır. Seçilen hasta grupların tedavisi, deneysel tıbi cihazın biorezonans imkanlarını kullanarak, elektriksel stimülasyon yöntemiyle, Talimat’la belirtilmiş, belirli organların anatomik projeksyonunu karşılayan bölgelerde ya da ağrı sendromu projeksyon alanında (ayrıca   Zakharyin-Ged bölgeleri) gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, üretici tarafından seçilen uygun tedavi modunu (TM) veya gerektiğinde onların birleştirmesini uygulayarak olumlu etki alındı. Tedavi modların türleri: TM1 – miostimüle; TM2 – anti-inflamatuar, ağrı kesici, spazmolitik; TM3 – trofik süreçlerini ve arteriol ve kapillerlerde mikrosirkülasyonu geliştirir; TM4 – venotonik (ekstremiteler ve beyin venöz sisteminin mikrosirkülasyonu geliştirir); TM5 – sindirim sistemi, safra ve pankreas kanalları, idrar yolu, periferik sinirleri, kas — tendon bağlantıların bağ dokusunun durumunu iyileştirir; TM6 – antiparazitik; TM7 – adaptojenik, detoksifikasyon vs. Sınırlı bir alanda lokal uygulama gerektiğinde hasta tarafından terapötik etkisi, tıbbi cihazı, TM1 ve TM6 tedavi yöntemleri aralığında değişen dört kontaklı elektrod (DKE) yardımı ile kullanarak, elde edildi. Gerektiğinde, etkisini artırmak amacıyla her seanstan sonra TM7 (immün savunma mekanizmaların artışı) kullanarak bileklerde bilezikler ile elektrotlar (BE) uygulanmıştı.

Deneme için beş deneysel gruba ayrılan, 6-74 yaş arası 62 hasta alınmıştı:

I’ci (17 hasta) – nörolojik profili: ağrı sendromu ile periferik sinir sisteminin vertebrojen lezyonları (PNVL – 8), discirculatory ensefalopati (DE – 5), kranial sinirlerin – fasiyal ve trigeminal – lezyonu (KSL – 4). PNVL hastalara DKE yardımı ile omurga, sırt, pelvis, kabaetin etkilenen bölgelere TM2, 4, 5 uygulanır. Fasiyal ve trigeminal nöralji  hastalara DKE yardımı ile oalın, üst çene, şakak ve lezyon tarafındaki temporo-mandibular eklem, servikal omurga bölgelere TM2, 3 uygulanır. Tüm hastalarda pozitif klinik sonuçları görüldü: baş ağrısında azalma, zihinsel ve fiziksel aktivitede artma, göndermeli ağrısında azalma, omurgada hareket kabiliyetinde ve, trofik süreçlerini iyileştirmesi sayesinde, kas kasılma kuvvetinde artış (PNVL),  elektrofizyolojik ve akupunktur yöntemlerin pozitif dinamikleriyle geçen yüzün konfigürasyonun normale dönmüştür (KSL).

II’ci (19 hasta) – travmatolojik ve ortopedik profili: deforme edici diz osteoartrozu (DDO – 8), yay II-я (19 больных) – травматологический и ортопедический профиgın olan spinal osteokondrozisi (OK – 4), lomber omurga bölgesi osteokondrozis (LBO – 7). DDO hastalar TM2, 3, 5; OK ve LBO hastalara maksimum ağrı ve fonksiyon bozukluğu olan bölgelerine (DDO durumlarda her diz eklemine ayrı olarak) DKE kullanarak TM2, 5 (az etkisi olduğunda ek olarak TM2, 4, 5) uygulanır.  Tedavi sonucunda pozitif dinamiğin nedeniyle hastaların genel durumlarının gelişmesi görüldü: yürüyüş sırasında diz eklemlerindeki ağrının kesilmesi ile birlikte, pasif ve aktiv bükülme ve doğrulma açısının artışı (DDO) görüldü, omurga boyunca ağrın kesilmesi servikal bölgede, üst ve alt ekstremitelerde (OK) ya da alt ekstremitelerde (LBO) hareketlerinin aktivasyonuyla geçiyordu.

III’cü (8 hasta) – cerrahi profil: alt ekstremitelerde varis (AEV – 3), alt ekstremite arteriosclerosis obliterans (AEAO – 3) ve akut evrede kronik piyelonefrit (AKPN – 2). AEV ve AEAO hastalara baldır, kalça ve ayaklara DKE kullanarak TM3, 4 uygulanması alt ekstremitedeki ağırlık hissin ve şişmenin azalmasını(AEAO), ayak ağrısının dinmesini ve, bundan sonra gelen, ayakların ısınmasını (AEV) sağladı. AKPN tedavisi ise lumbar bölgesine, ayrıca ağrılı bölgesine DEK kullanarak TM2, 3, 7 uygulanması, seanstan seansa ağrın yavaşça kesilmesine, 7’inci günde hiperterminin  ve 10’uncu günde dizürik durumlarının tamamen ortadan kalkmalarına, idrar sendromu laboratuvar parametrelerin düzelmesine neden olmuştur. 

IV’üncü (12 hasta) – iç hastalıkları: duodenumun peptik ülserli (DPÜ – 1), rekürren kronik pankreatit (RKP – 1), toplum kökenli pnömoni grup II (TKP – 2), kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH – 2), bronşiyal astım (BA – 1), hipertansiyon hastalığı I-II tipi (HH – 3), kardyolojik tipi nörosirkülatuar distoni (NSD – 1), koroner arter hastalığı ve stabil anjina (KAH -1). Tedavi şeması şöyleydi: DPÜ hastalara pyloroduodenal bölgesine (duodenumun bulbusu projeksyonda) DKE kullanarak TM2, 3, 5, 7; RKP hastalara Mayo-Robson bölgesine (omurga ve soldan 12 vertebra arasındaki açı) DKE kullanarak TM2, 5; KOAH, BA ve KOAH hastalara TM1 uygulandı. Balgamın zor ayrılması ile bronko-obstrüktif sendromun tedaviye zor gelmesi halinde, geleneksel yöntemleri (bromhexine, salbutamol vs) ile birlikte, BE kullanarak TM7 ve  DKE kullanarak TM2, 3 uygulandı. Bu durumlarda, DKE, toraks ön yüzeyinde ve TKP durumlarda akciğer dokusunun infiltrasyon projeksyonunda, BA durumlarında ise hırıltılı solunumun en çok duyulduğu yerde yerleştirildi. Kardiyak hastaların tedavisi aşağıdaki gibi gerçekleştirilmiştir: KAH hastalara göğüs kemiği, supra- ve subklavyan alanlarının soluna (ağrılı bölgelere), ara sıra sol omuza veya kürekkemiğine (ışınlama bölgesinde), (bir tedavi günü süresince sürekli yeri değiştirme şartıyla etkiyi arttırır) DKE yerleştirilerek,  TM2, 3, 4 uygulandı; NSD hastalara ağrın lokalizasyon yerde, sol supraklaviküler, kaşüstü, şakak, yaka bölgelerde DKE kullanarak TM2, 3, 4; hipertansyon hastalara ense, torakal omurga, omuz, el, baldır bölgelerinde DKE kullanarak (sırayla yukarıdan aşağıya doğru bütün bölgeleri geçerek) TM2, 4 uygulandı. Tedavi sırasında ve sonrasında öznel izlenimlerin iyileşmesi görülmüştü: DPÜ durumunda epigastrik bölgede ağrı gündüzleri azalır, geceleri ve sabahleyin aç karnına ağrılar tamamen kesilirdi; RKP hastalarda perhiz sonucunda ağrılar kesildi, dispeptik semptomlar azaldı, dışkı yoğunlaştı, kilo arttı; TKP hastalarda, aynı KOAH ve BA hastalardakı gibi, derin solunum sırasında ağrı kesildi, solunum kalitesi arttı, balgamın çıkarılması kolaylaştı; HH, NSD ve KAH hastalarda orta derecede egzersiz sırasında ağrı belirtileri kesildi. Objektif olarak, DPÜ ve RKP hastalarda palpasyon sırasında hafif rahatsızlık hissi kaldı; TKP, KOAH ve BA hastalarda hırıltılı solunum durdu, hastaların genel durumları, ayrıca uyku ve ruh halleri düzeldi, fiziksel aktivite arttı, sinirlilik azaldı. Aletli incelemeler aşağıdaki sonuçları gösterdi: DPÜ hastalarda endoskopi ile ülser bulunamadı, ülserin aktif kapanma süreci mevcuttur; RKP hastalarda ültrasyonda şişme bulunamadı, fibrotik değişiklikler ayrı bölümleri mevcuttur;  radyolojik bakımından: infiltrasyon yerinde KOAH ve BA hastalarda akciğer işaretleri  daha belirgin, orta derecede amfizem etkileri; KAH hastalarda koroner kan dolaşımı düzenlendi; EKG’ye göre: HH hastalarda geleneksel hipertansif tedavi uygulanmadan öncesine göre  kan basıncı %15-20 kadar düştü; laboratuvar incelemede TKP hastalarda ESH hafif artışı ve BA hastalarda hafif eozinofili görüldü.

V’ci – çocuk hastalıkları: aseton sendromu ile akut viral solunum yolu enfeksiyonu (AVSE – 4), akut basit bronşit (ABB – 1), safra kesesi diskinezi (SKD – 1). Herşeyden önce, AVSE hastaların genel durumlarında önemli bir gelişme görüldü – vücut sıcaklığı yavaş yavaş 38,5-39 ° C’den normale kadar düştü, rino-farenjit belirtilerin yok olması görüldü, asetonomi seviyesi “++++” ‘tan 24 saat içinde “++”‘ya kadar düştü, 3-4 gün içinde tamamen yok oldu (0,5 bardak miktarında günde 3 defa TM7 yapılandırılmış içme suyu, ayrıca TM7’de BE ve TM1 ile ayak ve torakal omurga bölgesinde DKE uygulandı).

Akut basit bronşit hastada bir gün içinde balgam ayrılması düzenlendi, 2-4 gün içinde akçiğerdeki hırıltılı solunum azaldı, bir hafta sonra ise hastalık tamamen yok oldu (hırıltıların lokalizaston projeksyona göğüs kemiği ön yüzeyine DKE ile TM1 uygulandı). SKD hastada 2 gün içinde bulantı ve ağızda acı tadı azaldı, iştahı açıldı, bir hafta sonra ise, TM2, 5 ile DKE kullanılması sonucunda, safra kesesinin anatomik projeksiyonlarındaağrı kesildi.

Kontrol grubu belirlenmedi. Deneme süresi sazleşme ile sınırlı ama yeterliydi. Talimat’a uyarınca, fasiyal ve trigeminal sinirlerin nevriti, toplum kökenli pnömoni, akut bronşit gibi akut patoloji hastaların tedavisi 7-10 gün süresince (DKE lokal ve BE ile TM7 uygulayarak toplam süresi 120 dakikaya kadar olan günde 3-5 seans şeklinde) gerçekleştirildi; kronik hastaların tedavisi ise (belirli bölgelere günde 120 dakikaya kadar 1 seans şeklinde) 21 gün sürdü.

Cihazın kullanım alanında cilt ve, genel olarak, vücut tarafından yan etkisi görülmedi.

Cihazın işletme sürecinde gerçekleştirilmiş klinik deneme esnasında eksik veya zorluklar tespit edilmedi. 

Bu tıbbi cihazın ayakta teşhis ve tedavi yapılan sağlık kuruluşlarında sağlık ekibi tarafından kullanması güvenli, güvenilir ve etkilidir. Ayrıca, aile hekimliği uygulamasında da kendi kullanım amacına uygun ve hastaların kendi başına ev ortamında işletmeleri için teklif edilebilir.

Deneme sorumlusu: Kiev Tıp Üniversitesi Alternatif Tıp Ukrayna Akademisi Nöroloji ve Refleksoterapi Bölüm Başkanı, Ukrayna Devlet Ödülü Sahibi, Ukrayna bilim ve teknik onurlu çalışanı, Ukrayna Tıp Bilimleri Akademisi Sorumlu Üyesi, Tıp Bilimleri Doktoru, profesör E.L. Macheret.

Kiev Tıp Üniversitesi Alternatif Tıp Ukrayna Akademisi Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı, Ukrayna Devlet Ödülü Sahibi, Ukrayna bilim ve teknik onurlu çalışanı, Ukrayna Tıp Bilimleri Akademisi Sorumlu Üyesi, Tıp Bilimleri Doktoru, profesör G.V. Gayko.

Kiev Tıp Üniversitesi Alternatif Tıp Ukrayna Akademisi Cerrahi Hastalıklar Bölüm Başkanı, Ukrayna Devlet Ödülü Sahibi, Ukrayna bilim ve teknik onurlu çalışanı, Tıp Bilimleri Doktoru, profesör V.V. Skiba.

Kiev Tıp Üniversitesi Alternatif Tıp Ukrayna Akademisi İç Hastalıkları Bölümü Başkanı, Tıp Bilimleri Doktoru, profesör T.L. Çaban.

Kiev Tıp Üniversitesi Alternatif Tıp Ukrayna Akademisi Çocuk Hastalıkları Bölümü Başkanı, Tıp Bilimleri Masteri, doçent S.A. Pesotskaya.

24Şubat 2010 s.

Tipik Sorunlar Ve Giderilme Yöntemleri

Hata tanımı ve Belirtileri  Muhtemelen Sebebi  Giderilme Yöntemleri
Cihazı açtığınızda indikasyon yanmıyor  Besinlerin deşarjı  Pilleri değiştirin
 

Cihaz açılmıyor

 

Pil bulunmaktadır Pilleri takın
 Pil yuvasında bağlanma sorunları  Cihazın üreticisine başvurun
Uzaktan kumandalı elektrodlar çalışmıyor  Uygun olmayan şekilde bağlanma  Elektrodları doğru şekilde bağlayın
 Kablo kopması  Cihazın üreticisine başvurun
 Elektrodların kabloları koparılmış  Yanlış işletim  Cihazın üreticisine başvurun

Garanti Şartları

Müşteri tarafından bu kılavuzda belirtilen işletim kurallarına uyması şartıyla, üretici cihazın teknik özelliklerine uygun olduğunu garanti eder.

Garanti süresi, ürünün satışından itibaren başlar ve 12 aydır.

Ama üretim tarihinden itibaren en fazla 18 aydır.

Garanti süresi içerisinde arıza durumunda, cihaz kullanım kılavuzu ile birlikte üreticiye iade edilmelidir.

Mühürün bozulması durumunda, cihazın kalitesi ile ilgili iddialar kabul edilmez ve garanti kapsamında tamirler yapılmaz.

Cihazın tamiri, masrafı sahibine ait olarak, üretici tarafından şu durumlarda yapılır:

— kullanım kılavuzuna aykırı şekilde cihazın işletimi;

— üretici mühürlerin bozması;

— garanti süresi dışında arıza.

Cihazın yanlış depolanması, ticaret ağında yada tüketicide dikkatsiz kullanımı sonucunda ortaya çıkan defektler için üretici sorumluluğu taşımaz.

 

Teslim alma ve satış belgesi

Taşınabilir Rezonans Çok Fonksiyonlu Cihazı “Parkes-D”

Seri numarası_______________________

Kullanıma uygundur

Üretim tarihi

___________________________ 20 s.

Satın alma (satış) tarihi

___________________________ 20 s.

Satıcı______________

 Hemen Arayın — tedavi, eğitim ve ortaklık hakkında:  +38(063) 577-3338, Skype: top707, mail: woip2@mail.ru, Alexander Domanov.

Задайте Ваш вопрос

Закажите обратный звонок - напишите ваш телефон или Skype

Выберите вариант ответа и нажмите кнопку "Отправить сообщение"

Пожалуйста подождите

Получать новости:

Чтоб получать личное приглашение на вебинары разработчика Паркес и свежие статьи этого сайта, впишите ниже ваш e-mail и кликните кнопку "Подписаться":

Ваше Имя:
Ваш email:

email рассылки Конфиденциальность гарантирована. В каждом письме есть ссылка чтоб отписаться.
Приобретите себе сверхточный диагностический прибор Паркес-Д нужной Вам комплектации, быстро определяющий наиболее проблемный орган/систему пациента и вид отягощения экспресс-методом, имеющий опции выявления всех видов паразитозов по уникальной базе, оценку функций органов и систем, поиск причин, клинические анализы и подбор лечения фитопрепаратами разработчика и терапевтическими приборами «Паркес-Л»
Комплексу «Паркес» выданы Методические указания Мин.Здрава (Лиц.120.13/378.13).
«Паркес Сертифицирован (Св№14711/2015) в стране разработки бессрочно, в Таможенном Союзе: Декларация Соответствия: TC N RU Д-UA.MO07.B.01300/15.04.2015г.)


Обучившимся выдается сертификат гос.образца реабилитолога Европейского университета функциональной медицины. Разработчик этого диагностически-лечебного метода - семейный врач со стажем более 30 лет, пролечивший 60тыс. пациентов, фитотерапевт, гомеопат, доктор медицины, профессор, академик, глав.врач центра семейной медицины, научный сотрудник лаборатории семейной медицины ХМАПО, член-корреспондент УЭАН, автор более 50 опубликованных научных работ, автор 20 изобретений, получивших более 200 наград в разных странах мира, почетный член европейских мед.учреждений, Создатель двух авторских школ, «Школа Здоровья семьи» и «Школа психологического здоровья». Автор 4-х методических рекомендаций МОЗ Украины. Автор 25-ти медико-биологических и медико-технических нововведений МОЗ Украины и АМН Украины. Создатель 4-х авторских методов лечения, принятых и одобренных Министерством здоровья Украины, разработчик диагностических и физиотерапевтических приборов Паркес и всех необходимых врачу лечебных средств для полного цикла от обследования до выздоровления (фитосборы, фитокремы, фитоспрей, зубная паста, функциональное питание: Белковый коктейль, препарат Энергия митохондрий), сертифицированных в ряде стран. Все вопросы круглосуточно по тел: +38063-577-3338 (WhatsApp, Viber, Line)

Купить Диагностический прибор «Паркес-Д» Купить диагностику Паркес-Д Купить диагностику Паркес-Д Купить диагностический прибор Паркес-Д

Здоровому духу - здоровое тело:
Каждый из нас много раз в жизни обращается к врачам, с самого рождения и до старости (даже сами врачи) - итоги этого обращения зависят от точного диагноза! Давайте всем миром подскажем знакомым врачам современные методы диагностики - дайте им ссылку на эту страницу!